Trwa ładowanie...

Kolejne obietnice kandydatów na fotel prezydenta stolicy. Tym razem "Warszawski Ring Kolejowy"

Koalicja Ruchów Miejskich przedstawiła dalszy projekt dla transportu publicznego. - Inwestycją znacznie bardziej potrzebną niż kolejne linie metra jest domknięcie ringu, czyli „kolejową obwodnicę” miasta - tłumaczyła Justyna Glusman, kandydatka na prezydenta Warszawy.

Kolejne obietnice kandydatów na fotel prezydenta stolicy. Tym razem "Warszawski Ring Kolejowy"Źródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d1z7c39
d1z7c39

- Budowa Warszawskiego Ringu Kolejowego pozwoli zintegrować istniejący system połączeń kolejowych, tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo będzie dużym ułatwieniem dla kierowców korzystających z parkingów Park & Ride - przekonywały Ruchy Miejskie podczas środowej konferencji.

Kandydatka na prezydenta Warszawy oceniła, że węzeł przesiadkowy Wilanowska pokazuje, że metro, choć bardzo ważne dla jakości transportu w mieście, to nie wszystko. - Do metra trzeba dojechać i dojść, co widać w tym miejscu zaniedbanym przez władze Warszawy - podkreśliła Glusman. Dodała, że proponuje potraktowanie transportu miejskiego jako spójnego systemu.

Jacek Grzeszak, ekspert stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i kandydat na radnego z Mokotowa wyjaśnił, że Kolejowy Ring Warszawy to koncepcja linii kolejowej, która zepnie południowe dzielnice naszego miasta: Mokotów, Pragę-Południe i Wawer.

d1z7c39

- Dlaczego nie metro? Ponieważ kolej obsłuży te same rejony, a jest tańsza, a co nie mniej ważne, pozwala tworzyć nowe trasy z wykorzystaniem istniejących linii kolejowych, także do miejscowości pod Warszawą! - przekonywał.

Z kolei Jan Mencwel, prezes Miasto Jest Nasze, przypomniał, że najwięcej pasażerów przewożą autobusy. - Są tanie i łatwe w wyznaczaniu. Proponujemy nadrobić wieloletnie zaniedbania Ratusza i wyznaczyć spójną sieć buspasów. Prezentujemy Państwu przemyślany projekt. Wyznaczymy 70 kilometrów buspasów w naszym projekcie - zapowiedział. Koszt wycenił na 70 milionów złotych. - Koszt 1 kilometra metra M2 jest 7 razy wyższy! Dzięki buspasom radykalną poprawę komunikacji miejskiej mieszkańcy odczują nie za dekadę, ale już za rok - dodał.

Zobacz także: Adam Bielan: Rafał Trzaskowski zabrał się do pracy dopiero pod wpływem Patryka Jakiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z7c39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z7c39