Trwa ładowanie...
d34imri

Kolejne warszawskie ulice zdekomunizowane. Co dalej?

- W związku z ustawą dekomunizacyjną zmienione zostały nazwy 56 ulic na Mazowszu, w tym trzy w Warszawie - poinformował w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera z PiS. To już ostatni etap zmian na Mazowszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Data ogłoszenia decyzji nie jest przypadkowa
Data ogłoszenia decyzji nie jest przypadkowa (Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski)
d34imri

Zmianie ulegną nazwy trzech ulic: Józefa Szymańskiego zastąpił Wojciech Ziembiński, Krystynę Matysiakównę - Władysław Stasiak, a ulica Józefa Chmiela zmieniła nazwę na podpułkownika Wacława Lipińskiego.

Jak podkreślił wojewoda, data ogłoszenia decyzji nie jest przypadkowa - dzisiaj rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Poprzednie zmiany - dekomunizacja 47 warszawskich ulic - zostały opublikowane dzień przed Świętem Niepodległości. Wtedy Al. Armii Ludowej zmieniono na Al. Lecha Kaczyńskiego.

Na Mazowszu wiele ulic dostało taką samą nazwę. Najczęściej powtarzają się ul. Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, rotmistrza Witolda Pileckiego, Anny Walentynowicz, Danuty Siedzikówny "Inki".

d34imri

Poprzednie zmiany

W listopadzie wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zadecydował o dekomunizacji około 50 warszawskich ulic.

Zmiany w nazewnictwie są efektem ustawy dekomunizacyjnej, która została przegłosowana w Sejmie 1 kwietnia 2016 r.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Nie można zburzyć Pałacu Kultury? To go zasłonimy! Oto nowy projekt

d34imri

Podziel się opinią

Share

d34imri

d34imri