Trwa ładowanie...

Kolejny atak grupy 15W08

Czerwona farba na zabytkowej elewacji na Mokotowskiej to ich dzieło

Kolejny atak grupy 15W08
d2fnb4m
d2fnb4m

Do tej pory można było tylko przypuszczać, jednak teraz wszelkie wątpliwości zniknęły. Zniszczona elewacja * zabytkowej kamienicy na ul. Mokotowskiej 57 to dzieło anarchistycznej grupy 15W08*. Na swojej stronie umieścili post ze zdjęciami kamienicy. Post jest zatytułowany "Ekskluzywny salon z odzieżą zniszczony". Pod nim napisano:

Nudzicie nas. Nudzą nas wasze gry i zabawy, wzajemne umizgi, bale i aukcje charytatywne. Wydaje wam się, że żyjecie pełnią wolności, a zachowujecie się jak nędzni dworzanie na zamku ubogiego króla. Plotki, uśmiechy, uprzejmości, obgadywanie, pseudo-afery i niby-konflitky o okruchy. Od lat bez zmian, choć czasem uda się podmienić bohaterów telenoweli.
A kumulacja kapitału trwa.
Nuda.

To nie jest ich pierwszy atak. Nawet nie pierwszy na Mokotowskiej. Anarchistyczni wandale już od jakiegoś czasu celują w drogie sklepy (marki). Atelier Macieja Zienia zostało pomazane dziś rano. Czerwoną farbą pochlapano witryny. *Niestety przy okazji także zabytkową, powstałą w latach 1900-1904 kamienicę Rodryga Mroczkowskiego. W bramie domu zachowała się nawet oryginalna drewniana kostka brukowa, rzecz już niespotykana w naszym mieście. Grupę - jak się wydaje - nie interesuje w ogóle fakt, że jest to zabytek. A powinno.* To właśnie tutaj w czasie Powstania Warszawskiego mieścił się szpital polowy.

Każdy ich atak dokumentowany jest na blogu. 15W08 z reguły tłumaczą, dlaczego wybierają ten, a nie inny obiekt. W przypadku ataku na Zienia jasnego wyjaśnienia nie ma. Za to przy okazji innych zniszczeń napisali:

Płachty reklamowe, bilbordy, nachalne promocje, niszczenie przestrzeni publicznej komercyjnym przekazem, reprywatyzacja, eksmisje, brutalna gentryfikacja - to warszawska codzienność. Wydaje się, że nie może być gorzej. A jednak: okres przedświąteczny to czas, w którym branża reklamowa wręcz dostaje zadyszki, a z niewolników i niewolnic w fabrykach 'krajów rozwijających się' wyciska się ostatnie poty. Neony migają w szaleńczym rytmie, bezrobotni wpychani są w stroje mikołajów, zewsząd atakują nas promocje i okazje. Tysiące ludzi wydaje ostatnie oszczędności aby kupić coś, co 'zrobi odpowiednie wrażenie'. Przed sklepami ustawiają się kolejki.
Nie chcemy brać w tym udziału.

d2fnb4m

Od dawna piszemy o reklamach, które szpecą miasto. O bilboardach, ekranach świecących w oczy kierowców, o płachtach wielkoformatowych przysłaniających zabytki lub o seksistowskich plakatach . *Mało kto się na to nie godzi. Nie zgadzamy się natomiast na wandalizm i niszczenie zabytków, historycznego dziedzictwa. Nie zgadzają się na to mieszkańcy Warszawy i nasi czytelnicy. Na naszym profilu komentarze czytelników też nie pozostawiają wątpliwości.*

"Idioci którzy to zrobili powinni dostać wiele godzin prac społecznych oraz z ich kasy powinno się odrestaurować tę kamienicę!!!"

"Hołota i tyle, jeszcze ideologię sobie dorabia do niszczenia mienia publicznego, że niby w imię wyższych wartości".

"Mam nadzieję, że odpowiednie władze odpowiednimi środkami dojdą do tych, nazywajmy ludzi po imieniu, anonimowych WANDALI".

Co o tym sądzicie?

Nie wiemy co planuje teraz grupa 15W08. Na swoim blogu pod mylącym tytułem zamieszczono metodę produkcji domowym sposobem TNT, czyli trotylu.

d2fnb4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnb4m