Trwa ładowanie...

Kolejny atak na siedzibę Lambdy. Kostką brukową wybili szybę

Stowarzyszenie działa na rzecz społeczności LGBT.

Kolejny atak na siedzibę Lambdy. Kostką brukową wybili szybę
d2cgoui
d2cgoui

W nocy, z 1 na 2 marca, nieznani sprawcy wybili szybę w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa. Pracownicy biura znaleźli w środku kawałek kostki brukowej. To już drugi, w przeciągu miesiąca, atak na siedzibę stowarzyszenia, działającego na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych).

Atak, podczas którego nieznani sprawcy wybili podwójną szybę, nastąpił od strony ulicy Żurawiej, gdzie od lat wisi tęczowa flaga organizacji. Na miejsce wezwana została policja, technicy, złożone zostały zeznania. - To kolejny incydent motywowany homofobią uderzający w naszą organizację w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawcy obu tych ataków mówią całej społeczności osób LGBT, że nie mają prawa do godnego i spokojnego życia w tym kraju. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego będziemy nagłaśniać każdy taki incydent, oczekując tym samym zdecydowanej interwencji ze strony władz - poinformował zarząd Lambdy Warszawa.

Poprzedni atak miał miejsce w nocy z 6 na 7 lutego. Nieznani sprawcy wyryli wówczas na drzwiach wejściowych krzyż celtycki oraz napisy „white power” i „zakaz pedałowania”. Drzwi zostały też oplute, a wiszący na nich plakat - spalony. O sprawie pisaliśmy tutaj. Do dziś nie udało się ustalić tożsamości sprawców.

Stowarzyszenie odwiedzają codziennie dziesiątki osób. Organizacja prowadzi grupy wsparcia, poradnictwo psychologiczne i prawne. Organizuje również warsztaty, spotkania i wydarzenia kulturalne.

d2cgoui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cgoui