Trwa ładowanie...
d3575ch

Kolejny atak na siedzibę Lambdy. Kostką brukową wybili szybę

Stowarzyszenie działa na rzecz społeczności LGBT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny atak na siedzibę Lambdy. Kostką brukową wybili szybę
d3575ch

W nocy, z 1 na 2 marca, nieznani sprawcy wybili szybę w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa. Pracownicy biura znaleźli w środku kawałek kostki brukowej. To już drugi, w przeciągu miesiąca, atak na siedzibę stowarzyszenia, działającego na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych).

Atak, podczas którego nieznani sprawcy wybili podwójną szybę, nastąpił od strony ulicy Żurawiej, gdzie od lat wisi tęczowa flaga organizacji. Na miejsce wezwana została policja, technicy, złożone zostały zeznania. - To kolejny incydent motywowany homofobią uderzający w naszą organizację w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawcy obu tych ataków mówią całej społeczności osób LGBT, że nie mają prawa do godnego i spokojnego życia w tym kraju. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego będziemy nagłaśniać każdy taki incydent, oczekując tym samym zdecydowanej interwencji ze strony władz - poinformował zarząd Lambdy Warszawa.

Poprzedni atak miał miejsce w nocy z 6 na 7 lutego. Nieznani sprawcy wyryli wówczas na drzwiach wejściowych krzyż celtycki oraz napisy „white power” i „zakaz pedałowania”. Drzwi zostały też oplute, a wiszący na nich plakat - spalony. O sprawie pisaliśmy tutaj. Do dziś nie udało się ustalić tożsamości sprawców.

d3575ch

Stowarzyszenie odwiedzają codziennie dziesiątki osób. Organizacja prowadzi grupy wsparcia, poradnictwo psychologiczne i prawne. Organizuje również warsztaty, spotkania i wydarzenia kulturalne.

Przeczytaj też: Straż miejska walczy z handlem papierosami bez akcyzy. Ruszyła akcja na Pradze Północ

d3575ch

Podziel się opinią

Share
d3575ch
d3575ch