Trwa ładowanie...

Kolejny pożar na Pradze

"W dniu dzisiejszym około 3 w nocy ktoś podpalił piwnice w budynku przy Targowej 22"

Kolejny pożar na Pradze
d4h45pf
d4h45pf

W tym roku na warszawskiej Pradze doszło już do kilku pożarów . W styczniu spłonęła m.in. kamienica, w której znajdowała się znana praski klub Sen Pszczoły .

Wczoraj, kiedy był pożar kamienicy przy ulicy Targowej 14, miałem ochotę napisać tylko "przypadek- nie sądzę".(...) - pisał wtedy nasz czytelnik mieszkający na Pradze.

Wczorajszej nocy doszło do kolejnego, niewyjaśnionego pożaru. Warto nadmienić, że w budynku przy Targowej 22, w którym spłonęły piwnice, znajdują się biura Komitetu Obrony Lokatorów. Czy i tym razem nie jest to przypadek? O pożarze i prawdopodobnym podpaleniu poinformował czytelnik portalu www.twoja-praga.pl .

Zgłoszenie dotarło do nas o godzinie 3.03. W akcji uczestniczyły dwie jednostki straży pożarnej. Po likwidacji źródła ognia, które znajdowało się w piwnicy przystąpiono do oddymienia budynku. Akcja została zakończona około godziny 4 nad ranem. W wyniku pożaru przepalone zostały ciągi wodno-kanalizacyjne do jednego lokalu - poinformował kpt. Artur Laudy z Biura Prasowego Straży Pożarnej.

d4h45pf

Budynek zamieszkiwany jest przez 12 rodzin. Od 1965 roku jest wpisany do rejestru zabytków a od lat 70-tych jedną z jego ścian od strony ulicy Kijowskiej zdobi charakterystyczna, widoczna do dziś reklama środków owadobójczych "Molozol Muchozol Sanitozol".

d4h45pf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h45pf