Trwa ładowanie...

Kolejny sukces komisji weryfikacyjnej? Odkryła przeszłość kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicy

Kurator rzekomego spadkobiercy kamienicy był pracownikiem służb w PRL, UOP, a w okresie rządów PO - dyrektorem w Służbie Kontrwywiadu. Ustaliła to komisja weryfikacyjna na wtorkowym posiedzeniu.

Kolejny sukces komisji weryfikacyjnej? Odkryła przeszłość kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d34yjr4
d34yjr4

Zbigniew Lichocki - to jego nazwisko rozbrzmiewa teraz w kontekście reprywatyzacji. Komisja weryfikacyjna ujawniła bowiem, że był on kuratorem Józefa Pawlaka, który w 2011 roku miałby 128 lat i jednocześnie dyrektorem w SKW. Co więcej, ma za sobą pracę w służbach PRL, UOP.

Pawlak, którego reprezentował Lichocki, zmarł w latach 40. XX wieku.

Odkryciem na Facebooku pochwalił się przewodniczący komisji Patryk Jaki. "III RP w pigułce" - skomentował. Jak podkreślił we wpisie, Lichocki utrzymuje, że na działalność w reprywatyzacji miał zgodę przełożonych.

We wtorek komisja zaczęła badanie sprawy reprywatyzacji kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze-Północ. Po budynek zgłosił się Lichocki. Stołeczne Biuro Gospodarrowania Nieruchomościami wydało decyzję o zwrocie w 2011 roku, jednak do tego nie doszło.

d34yjr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34yjr4