Trwa ładowanie...
d8ekd9e

Kolejny sukces komisji weryfikacyjnej? Odkryła przeszłość kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicy

Kurator rzekomego spadkobiercy kamienicy był pracownikiem służb w PRL, UOP, a w okresie rządów PO - dyrektorem w Służbie Kontrwywiadu. Ustaliła to komisja weryfikacyjna na wtorkowym posiedzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadaniem Komisji jest usuwanie skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa
Zadaniem Komisji jest usuwanie skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d8ekd9e

Zbigniew Lichocki - to jego nazwisko rozbrzmiewa teraz w kontekście reprywatyzacji. Komisja weryfikacyjna ujawniła bowiem, że był on kuratorem Józefa Pawlaka, który w 2011 roku miałby 128 lat i jednocześnie dyrektorem w SKW. Co więcej, ma za sobą pracę w służbach PRL, UOP.

Pawlak, którego reprezentował Lichocki, zmarł w latach 40. XX wieku.

Odkryciem na Facebooku pochwalił się przewodniczący komisji Patryk Jaki. "III RP w pigułce" - skomentował. Jak podkreślił we wpisie, Lichocki utrzymuje, że na działalność w reprywatyzacji miał zgodę przełożonych.

We wtorek komisja zaczęła badanie sprawy reprywatyzacji kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze-Północ. Po budynek zgłosił się Lichocki. Stołeczne Biuro Gospodarrowania Nieruchomościami wydało decyzję o zwrocie w 2011 roku, jednak do tego nie doszło.

d8ekd9e

Podziel się opinią

Share
d8ekd9e
d8ekd9e