Trwa ładowanie...

Kolejny weekend utrudnień na linii średnicowej

W dniach 15-16 listopada br. część pociągów będzie kursować na trasie skróconej. Zmiany spowodowane są pracami na linii otwockiej oraz średnicowej

Kolejny weekend utrudnień na linii średnicowej
dlvbjv8
dlvbjv8

Zmiany na linii średnicowej rozpoczną się w piątek 14 listopada o 22.00 i zakończą się w poniedziałek (17 listopada) o 6 rano. W sobotę i niedzielę w godz. 6.00-18.00 wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Pociągi w kierunku m.in. Warszawy Wschodniej, Sulejówka Mińska Mazowieckiego będą kursować przez Warszawę Centralną. Będą również kursować wahadłowo pomiędzy stacjami Warszawa Wawer a Otwock.

W związku z remontami na trasie otwockiej część kursów linii S1 zostanie skróconych do stacji Warszawa Wawer. Na odcinku Warszawa Wawer – Otwock – Warszawa Wawer kursować będzie autobusowa linia zastępcza ZS7. Linia będzie kursować w porze ograniczeń w ruchu pociągów na trasie: ORLA (OTWOCK): Orla – Świderska – Kołłątaja – JÓZEFÓW: Piłsudskiego– WARSZAWA: Patriotów – Szpotańskiego – Widoczna – PKP WAWER (parking). Powrót w kierunku Otwocka: PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – JÓZEFÓW: Marsz. Piłsudskiego – Piłsudskiego – OTWOCK: Kołłątaja – Świderska – Andriollego – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA.

Na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia wszystkie bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych). Bilety KM będą honorowane w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, w autobusach komunikacji zastępczej ZS7 (Otwock – Wawer ) oraz w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – Pl. Zawiszy (oraz w innych autobusach i tramwajach o przebiegu pokrywającym się z tym odcinkiem).

dlvbjv8

Utrudnienia sa związane m.in. z wymianą rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia. Po wymianie na stację pociągi będą mogły wjechać i wyjechać z prędkością 60 kilometrów na godzinę. Obecnie ta prędkość wynosi 20 km/h. Inwestycja pochłonie 2 miliony złotych.

Wszystkie prace zostaną ukończone na początku grudnia.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8