Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna. Decyzja ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33 uchylona

Komisja weryfikacja podważyła decyzję prezydenta m.st. Warszawy ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33.

Share
Komisja weryfikacyjna. Decyzja ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33 uchylona
Źródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański
d1ltod3

- W obu wypadkach doszło do naruszenia prawa - powiedział Patryk Jaki, szef komisji weryfikacyjnej. W efekcie komisja orzekła o uchyleniu zwrotu kamienicy przy Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33. Sprawa została przekazana miastu do ponownego rozpatrzenia, informuje PAP.

Obejrzyj także: Kontrowersje wokół posiadłości Jaruzelskich. Córka generała uderza w PiS

Decyzja dotycząca zwrotu nieruchomości została podjęta, mimo że "nie ustalono przesłanki posiadania nieruchomości przez dotychczasowych właścicieli lub ich następców prawnych", mówił Patryk Jaki. Jak ocenił, przeniesienie roszczeń doprowadziło to skutków rażąco sprzecznych z interesem społecznym.

d1ltod3

Jaki podczas konferencji powiedział, że decyzje ws. Rakowieckiej 33 zostały wydane z naruszeniem prawa, a decyzja zwrotowa została skierowana do osoby, która nie była stroną w sprawie.

Patryk Jaki powiedział też, jaka jest suma oszkodowań przyznanych przez komisję. Z tytułu odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów kamienic przy ul. Noakowskiego 16, Schroegera 72, Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43 i Jagiellońskiej 27 to ponad 483 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ltod3

Podziel się opinią

Share
d1ltod3
d1ltod3