Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna nie zwalnia tempa. Pod lupą kamienice na Hożej

Wszczęto postępowania rozpoznawcze w dwóch sprawach.
Share
Komisja weryfikacyjna nie zwalnia tempa. Pod lupą kamienice na Hożej
dih1mgt

*Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zajęła się kolejnymi adresami. Tym razem pod lupę wzięła nieruchomości przy ul. Hożej 25a i 23/25 w Warszawie. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział wszczęcie czynności sprawdzających wobec innych adresów. *

Podczas piątkowego niejawnego posiedzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji wszczęto postępowania rozpoznawcze w dwóch sprawach, co do których wcześniej przeprowadzono czynności sprawdzające. Chodzi o nieruchomości: Hoża 25aoraz* Hoża 23/25.* "W odniesieniu do tych nieruchomości komisja postanowiła wpisać ostrzeżenia do ksiąg wieczystych o toczącym się postępowaniu i ustanowiła zakaz zbywania i obciążania nieruchomości. Powiadomi także o toczącym się postępowaniu właściwe organy" - poinformowano.

Ponadto komisja zdecydowała o wszczęciu czynności sprawdzających w kolejnych 19 sprawach, w tym: ul.* Schroegera 72* oraz* Skaryszewskiej 11.* "To sprawy dotyczące nieruchomości z lokatorami, podwyższaniem czynszu i wypowiedzeniem umów najmu do końca września 2017 r." - podano.

dih1mgt

Ujawnili wrażliwe dane?

Na piątkowym posiedzeniu komisja poinformowała, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i pełnomocników miasta ws. ujawnienia danych wrażliwych.

Ewentualne przestępstwo mogło polegać na "nieuprawnionym udostępnieniu i wykorzystaniu danych osobowych, w tym tzw. danych wrażliwych, świadków, w wyniku czego doszło do przestępstw opisanych w Ustawie o ochronie danych osobowych oraz Kodeksie karnym". "W tej samej sprawie komisja weryfikacyjna skieruje wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych" - dodano.

Ponadto komisja poinformowała, że postanowiła skierować do właściwych okręgowych rad adwokackich wniosek w sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec adwokatów reprezentujących m. st. Warszawa. Zdaniem komisji mogło bowiem dojść do naruszenia zasad etyki adwokackiej i godności zawodu.

dih1mgt

W kwestii zawiadomienia prokuratury komisja uwzględniła wniosek jej członka Jana Mosińskiego (PiS).

Dziewięcioosobowa komisja weryfikacyjna, jako organ administracji, od początków czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Od jej decyzji przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

Źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: To prawdziwy skarb! Sekretny 30-stronincowy notatnik z Powstania Warszawskiego. Oto fragmenty

dih1mgt

Podziel się opinią

Share
dih1mgt
dih1mgt