Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna nie zwalnia tempa. Pod lupą kamienice na Hożej

Wszczęto postępowania rozpoznawcze w dwóch sprawach.

Komisja weryfikacyjna nie zwalnia tempa. Pod lupą kamienice na Hożej
dc7khkb
dc7khkb

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zajęła się kolejnymi adresami. Tym razem pod lupę wzięła nieruchomości przy ul. Hożej 25a i 23/25 w Warszawie. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział wszczęcie czynności sprawdzających wobec innych adresów.

Podczas piątkowego niejawnego posiedzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji wszczęto postępowania rozpoznawcze w dwóch sprawach, co do których wcześniej przeprowadzono czynności sprawdzające. Chodzi o nieruchomości: Hoża 25aoraz* Hoża 23/25.* "W odniesieniu do tych nieruchomości komisja postanowiła wpisać ostrzeżenia do ksiąg wieczystych o toczącym się postępowaniu i ustanowiła zakaz zbywania i obciążania nieruchomości. Powiadomi także o toczącym się postępowaniu właściwe organy" - poinformowano.

Ponadto komisja zdecydowała o wszczęciu czynności sprawdzających w kolejnych 19 sprawach, w tym: ul.* Schroegera 72* oraz* Skaryszewskiej 11.* "To sprawy dotyczące nieruchomości z lokatorami, podwyższaniem czynszu i wypowiedzeniem umów najmu do końca września 2017 r." - podano.

Ujawnili wrażliwe dane?

Na piątkowym posiedzeniu komisja poinformowała, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i pełnomocników miasta ws. ujawnienia danych wrażliwych.

Ewentualne przestępstwo mogło polegać na "nieuprawnionym udostępnieniu i wykorzystaniu danych osobowych, w tym tzw. danych wrażliwych, świadków, w wyniku czego doszło do przestępstw opisanych w Ustawie o ochronie danych osobowych oraz Kodeksie karnym". "W tej samej sprawie komisja weryfikacyjna skieruje wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych" - dodano.

dc7khkb

Ponadto komisja poinformowała, że postanowiła skierować do właściwych okręgowych rad adwokackich wniosek w sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec adwokatów reprezentujących m. st. Warszawa. Zdaniem komisji mogło bowiem dojść do naruszenia zasad etyki adwokackiej i godności zawodu.

W kwestii zawiadomienia prokuratury komisja uwzględniła wniosek jej członka Jana Mosińskiego (PiS).

Dziewięcioosobowa komisja weryfikacyjna, jako organ administracji, od początków czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Od jej decyzji przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

Źródło: PAP

dc7khkb

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: To prawdziwy skarb! Sekretny 30-stronincowy notatnik z Powstania Warszawskiego. Oto fragmenty

dc7khkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc7khkb