Trwa ładowanie...
d424nm6

Kompostownia na Radiowie nie będzie zamknięta

Sąd zawiesił wcześniejsze decyzje w tej sprawie, do czasu aż oceni je merytorycznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kompostownia na Radiowie nie będzie zamknięta
d424nm6

Nowe informacje w sprawie kompostowni odpadów na warszawskim Radiowie. Sąd Administracyjny wstrzymał decyzję, która nakazywała zamknięcie zakładu do końca tego roku.

Wysypisko na Radiowie wraz z kompostownią od lat budzi wiele kontrowersji wśród okolicznych mieszkańców. Wiele z nich już od dłuższego czasu apelowało o zamknięcie zakładu, głównie z powodu uciążliwych zapachów. Odbywały się nawet protesty, blokowano też ulice na Bielanach.

Kilka tygodni temu decyzję o zamknięciu kompostowni podjął Główny Inspektor Ochrony Środowiska . Po odwołaniach sprawą zajął się też Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jak się okazuje, Sąd postanowił zawiesić wcześniejsze decyzje w tej sprawie, do czasu aż oceni je merytorycznie. To oznacza, że po 1 stycznia 2017 roku instalacja mechaniczno-biologiczna, która przetwarza ponad 200 tys. ton śmieci nadal będzie działać.

d424nm6

Planowane na koniec roku zamknięcie kompostowni byłoby sporym problemem dla miasta. Gdyby do niego doszło odpady musiałyby być skierowane do innych instalacji w regionie. MPO ma więc teraz więcej czasu na podpisanie korzystnych umów z innymi zakładami.

Warto zaznaczyć, że wstrzymanie zamknięcia kompostowni nie oznacza, że tak samo będzie z samym wysypiskiem. W tej kwestii nic się nie zmienia i składowisko odpadów na Radiowie ma przestać działać z końcem grudnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Wawalove

(Oprac: MO)

d424nm6

Przeczytaj też: Rusza akcja "dojrzały pieszy". Zwrócą uwagę seniorom

d424nm6

Podziel się opinią

Share
d424nm6
d424nm6