Trwa ładowanie...

Komunikacja miejska "od kuchni"

XI Dni Transportu Publicznego - szykuje się moc atrakcji!

Komunikacja miejska "od kuchni"
d1tfpoe
d1tfpoe

Historyczny tabor, prezentacja oprogramowania do tworzenia układu komunikacyjnego oraz specjalne monety z okazji 20-lecia Zarządu Transportu Miejskiego – to tylko trzy z licznych atrakcji przygotowanych w ramach Dni Transportu Publicznego. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej zapraszają w najbliższy weekend, 22-23 września, na XI Dni Transportu Publicznego.

Po trzech latach goszczenia na węźle Młociny, DTP wracają do zajezdni. W sobotę, 22 września swoje bramy otworzy Oddział Remontu Taboru MZA (ul. Włościańska 52, wejście od ul. Kłodawskiej, w godz. 10 – 17) oraz zajezdnia tramwajowa „Żoliborz” (ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 10, w godz. 10 – 16, wjazd wyłącznie pojazdami linii dowozowych).

Na terenie ORT odbędzie się m.in. prezentacja taboru historycznego i pojazdu Służby Ratowniczej Metra Warszawskiego. Pojawi się również Mobilny Punkt Informacji o budowie II linii metra. Chętni będą mogli otrzymać wejściówkę do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (obowiązuje 23 września). Członkowie KMKM pokażą, jak wygląda komunikacja „od kuchni”. Zaprezentują oprogramowanie do tworzenia układu komunikacyjnego, a firma Macrosystem wyjaśni, jak działają wyświetlacze i kasowniki. Przez cały czas odbywać się będą konkursy z nagrodami dla najmłodszych i „młodych duchem”, a czas umilą występy chóru MZA „Surma”. Z okazji dwudziestolecia Zarządu Transportu Miejskiego będzie można otrzymać specjalną, okolicznościową monetę. Wokół zakładu będzie kursowała linia spacerowa, obsługiwana zabytkowymi autobusami.

Każdy, kto już zobaczy wszystko w ORT, będzie mógł wsiąść do autobusowej linii dowozowej do zakładu R-4 „Żoliborz” – autobusowej wyruszającej z ORT albo tramwajowej z pętli Metro Marymont (do zajezdni można będzie również dojechać specjalną linią z węzła Młociny). Tramwaje Warszawskie zaprezentują współczesny i historyczny tabor. Będzie także można zwiedzić nowoczesną tokarnię podtorową.

d1tfpoe

W niedzielę, 23 września, po raz pierwszy zostanie zorganizowana kolejowa gra miejska „Skarby kolei”. Szczegóły na stronie internetowej projektu . Z Warszawy Wschodniej wyruszy także specjalny pociąg do Skierniewic, a jego pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić skierniewicką parowozownię. Szczęśliwcy posiadający wejściówki do Metra Warszawskiego, będą mogli od godziny 10 do 17 zwiedzać Stację Techniczno-Postojową przy ul. Wilczy Dół 5.

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe