ycipk-2rr38w

Komunikacja podmiejska będzie tańsza

Nowe zmiany w taryfie biletowej zapowiada ZTM
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komunikacja podmiejska będzie tańsza
ycipk-2rr38w

To kolejne zmiany w taryfie przewozowej stołecznej komunikacji miejskiej . Będą m.in. tańsze bilety długookresowe ważne tylko w II strefie. Dodatkowo, podwarszawskie samorządy będą mogły finansować tańsze bilety na przejazdy w I i II strefie dla swoich mieszkańców. Uregulowano też m.in. kwestie legitymacji szkolnych, biletów dla pracowników komunikacji miejskiej oraz utraty kontraktu w przypadku zakupu nowego biletu - dowiadujemy się ze strony " Rynku Kolejowego ".

Czytaj również: Pojazdy komunikacji miejskiej namierzysz GPSem!

Jedną z najważniejszych zapowiadanych zmian jest wprowadzenie tańszych biletów 30- i 90-dniowych ważnych wyłącznie w II strefie. To pozytywna decyzja dla mieszkańców podwarszawskich gmin, którzy mieszkają i pracują pod Warszawą. Po ostatniej rewolucji cenowej w komunikacji miejskiej za bilet dwustrefowy muszą oni płacić 210 zł (miesięczny) lub 536 zł (90-dniowy). Nowe zmiany oznaczają bilet 30-dniowy imienny normalny - działający tylko w drugiej strefie - za 112 zł (będzie więc 2 złote droższy od biletu ważnego tylko w I strefie) natomiast 90-dniowy imienny – 282 zł.

ycipk-2rr38w

Dla pasażerów poruszających się w II strefie zostanie również wprowadzona oferta Warszawa+, dzięki której zainteresowane gminy będą mogły dofinansowywać bilety długookresowe dla pewnych grup swoich mieszkańców. Gminy bedą pokrywały rzeczywisty koszt przyznanych zniżek, więc budżet ZTMu na tym nei ucierpi. Bilety będą wydawane na spersonalizowanych kartach.

Uregulowana ma też być kwestia utraty dotychczas zakodowanego na karcie biletu w przypadku kupna nowego rodzaju biletu.

Zmiany dotyczą też legitymowania dzieci i młodzieży od 7 do 16 roku życia. Teraz poświadczeniem prawa do biletu ulgowego będzie jakikolwiek dokument ze zdjęciem zawierający datę urodzenia.

W projekcie zmian znalazł się również roczny bilet dla pracowników komunikacji miejskiej, pracujących na umowę o pracę w wymiarze nie mniejszym niż 0,5 etatu - *w cenie 100 zł. *

ycipk-2rr38w
Podziel się
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rr38w