Trwa ładowanie...

Koncert "Solidarni z Białorusią" na Krakowskim Przedmieściu

Dla Białorusi po raz siódmy, razem z największą gwiazdą białoruskiej sceny - Lyapis Trubetskoy! Wystąpią także: Kozak System, Maleo Reggae Rockers oraz Amaroka

Koncert "Solidarni z Białorusią" na Krakowskim Przedmieściu
d1anqud
d1anqud

W najbliższy piątek, 11 kwietnia odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 na placu przy hotelu Bristol. Koncert będzie okazją dla mieszkańców Warszawy, by wyrazić swoje poparcie dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi i sprzeciwić się łamaniu praw człowieka przez reżim Aleksandra Łukaszenki - mówią organizatorzy - Będzie to także szansa, by upomnieć się o wypuszczenie na wolność więźniów politycznych. Wstęp wolny.

W tym roku na koncercie wystąpi największa gwiazda białoruskiej sceny - Lyapis Trubetskoy. To rockowa grupa grająca mieszankę rocka, punka i ska. Za wykonywanie krytykujących reżim piosenek Lyapis ma zakaz występów na Białorusi.

Wyrażając solidarność z Białorusinami, nie wolno zapominać o wydarzeniach u innego wschodniego sąsiada Polski. Koncert będzie okazją do wyrażenia poparcia dla walczących o wolność Ukraińców - dodają organizatorzy. Poza Lyapis Trubetskoy* na scenie pojawią się Kozak System, Maleo Reggae Rockers oraz Amaroka*. Wszyscy muzycy, którzy zagrają na tegorocznym koncercie "Solidarni z Białorusią", występowali na kijowskim Majdanie.

d1anqud

* W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć również białoruską poezję recytowaną przez polskich i białoruskich aktorów.*Jako gość koncertu wystąpi także Andrzej Poczobut - dziennikarz, który za krytykę reżimu Łukaszenki siedział w więzieniu. Ponadto wszyscy Solidarni z Białorusią będą mogli wziąć udział w specjalnym happeningu. Koncert będzie transmitowany na Białorusi za pośrednictwem TV Biełsat oraz radio Racyja.

W tym roku akcji „Solidarni z Białorusią” będzie towarzyszyć wystawa na Krakowskim Przedmieściu białoruskich plakacistów, których prace nie mogą wystawić się w Mińsku, oraz warsztaty i debaty na temat sytuacji na Białorusi. Akcja "Solidarni z Białorusią" odbędzie się także w innych miastach Polski. W różnorodnych wydarzeniach kulturalnych będzie można wziąć udział w Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

d1anqud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anqud