Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Koniec utrudnień na AK? Dopiero w przyszłym roku [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec utrudnień na AK? Dopiero w przyszłym roku [ZDJĘCIA]
dzeb0zv

W związku z przebudową trasy AK do standardów trasy ekspresowej S8, wciąż pojawiają się zmiany organizacji ruchu. Kierowcy mogą już ocenić częściowe wyniki pracy drogowców przy rozbudowie trasy. Kilka dni temu do użytku mieszkańców została oddana wyremontowana północna część trasy.

Zobacz też: Zamykają i otwierają kolejne jezdnie w związku z remontem AK

Dla kierowców często korzystających z tamtych dróg sytuacja może być uciążliwa, ale drogowcy spieszą z dobrymi nowinami. Na piątek 28 listopada zostało zaplanowane otwarcie estakady wjazdowej z Wisłostrady (od strony Łomianek) na trasę AK w kierunku Bemowa (relacja północ-zachód). W nocy z piątku na sobotę na trasy podstawowe wrócą autobusy linii 186 i 414. Swoje trasy – od nocy z poniedziałku na wtorek – zmienią autobusy 114 i 118, które będą kursowały objazdem przez ul. Żelazowską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do października 2015 r.

dzeb0zv

Nieco gorsza informacja dotyczy poniedziałku. Na 1-ego grudnia dokładnie na godz. 22.00 zostało zaplanowane zamknięcie łącznicy prowadzącej z ul. J. Słowackiego na Trasę Armii Krajowej. Z ul. J. Słowackiego (od strony pl. T.W. Wilsona) nie będzie można bezpośrednio wjechać na Trasę Armii Krajowej w kierunku mostu gen. S. Grota-Roweckiego – trzeba będzie pojechać ul. Włościańską do ul. Żelazowskiej i bocznej jezdni Trasy AK, z której można wjechać na jezdnię główną trasy.

Wielkie niedogodności związane z budową na trasie mają potrwać do jesieni 2015 roku. Wtedy planowane jest całkowite zakończenie i oddanie inwestycji.

Inne zmiany w ruchu drogowym zapowiadane na kilka najbliższych dni:

- wczoraj, 26 listopada o godz. 22:00 zamknięto zachodni (prowadzący w kierunku pl. T.W. Wilsona) wiadukt na ul. A. Mickiewicza nad Trasą AK. Ruch drogowy przełożony zostanie na wyremontowany wiadukt wschodni, będzie tu po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Remont wiaduktu zachodniego potrwa do października 2015 r.

dzeb0zv

- od poniedziałku 1 grudnia od godz. 22:0000 do wtorku, 2 grudnia do godz. 5:00 zwężona będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady w rejonie węzła z Trasą Armii Krajowej. Wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni Wisłostrady prowadzącej w kierunku centrum. Ruch w tej relacji będzie odbywał się dwoma pasami ruchu po 3 m szerokości.

- od wtorku 2 grudnia od godz. 10:00 zwężona będzie północna jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca Trasy Armii Krajowej na wysokości węzła Modlińska. Ruch na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej w kierunku centrum będzie odbywał się dwoma pasami ruchu po 3 m szerokości. Tak będzie do godzin nocnych 3 grudnia.

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv