Trwa ładowanie...

Koniec z zablokowanymi wyjściami awaryjnymi w metrze

1 stycznia wejdzie w życie nowy regulamin ZTM. Dopuszcza on korzystanie z wyjść awaryjnych w metrze przez osoby prowadzące wózki dziecięce, osoby niepełnosprawne oraz przez osoby z większym bagażem lub rowerem
Share
Koniec z zablokowanymi wyjściami awaryjnymi w metrze
d1q4yny

Wprowadzenie tego zapisu jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy nie są w stanie przejść przez bramki metra. Wind nie ma przy każdym zejściu na peron, a do tego osoby chcące z nich skorzystać twierdzą, że czas oczekiwania na windy jest dość długi i muszą dodatkowo stać w kolejce, by z nich skorzystać. Żeby umożliwić tym grupom pasażerów wejście na perony przez wyjścia awaryjne, zostaną z nich usunięte plomby.

Dopuszczenie możliwości korzystania z wyjść awaryjnych przez te konkretne grupy pasażerów nie zwalnia ich z obowiązku posiadania – jeśli nie mają uprawnień do przejazdów bezpłatnych – ważnych biletów. Większość pasażerów korzysta z biletów długookresowych kodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Pozostałe osoby będą musiały bilety kasować.

Pozostali pasażerowie, tak jak dotychczas, nie będą uprawnieni do korzystania z wyjść awaryjnych. Złamanie tego zakazu zagrożone będzie, tak jak obecnie (zgodnie z art. 54 Kodeksu wykroczeń), karą grzywny do 500 zł lub karą nagany. Karę taką na pasażera nałożyć może straż miejska lub policja. Będą o tym przypominać umieszczone na wyjściach awaryjnych naklejki.

d1q4yny

Podziel się opinią

Share
d1q4yny
d1q4yny