Trwa ładowanie...
dukzb5v

Konkurs na nowego dyrektora Muzeum Warszawy. Jest zarządzenie

Nowy dyrektor Muzeum Warszawy zostanie wyłoniony w konkursie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał stosowne zarządzenie w tej sprawie. W grudniu kończy się kadencja obecnej dyrektorki muzeum Ewy Nekandy-Trepki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspozycja Muzeum Warszawy podczas konferencji prasowej nt. obchodów 75. rocznicy odbudowy stolicy "BudujeMy!"
Ekspozycja Muzeum Warszawy podczas konferencji prasowej nt. obchodów 75. rocznicy odbudowy stolicy "BudujeMy!" (PAP, Fot: Mateusz Marek)
dukzb5v

31 grudnia 2020 r. kończy się ośmioletnia kadencja obecnej dyrektorki Muzeum Warszawy – Ewy Nekandy-Trepki. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na to stanowisko. Rozpoczęcie procedury konkursowej nastąpi w ciągu 60 dni od dnia wejścia w życie zarządzenia.

Ewa Nekanda-Trepka kieruje muzeum od 1 listopada 2012 r. Jak podkreśla ratusz, zarządzała instytucją w kluczowych momentach jej rozwoju.

W latach 2014-2017 dyrektor finalizowała projekt „OdNowa”. Projekt obejmował modernizację, konserwację i digitalizację zabytkowych obiektów i siedziby Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta.

dukzb5v

W maju 2017 roku organizowała uroczyste otwarcie odrestaurowanych 11 kamienic, które składają się na siedzibę główną.

Podczas trwania jej kadencji przygotowano również nową wystawę główną, składającą się z trzech części: Rzeczy warszawskie, Dane warszawskie i Dzieje kamienic.

Frekwencja w Muzeum Warszawy i jego oddziałach w 2019 r. wyniosła ponad 200 tys. osób.

Obecnie muzeum koordynuje miejski program BudujeMY!. Wraz z instytucjami partnerskimi upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy i zakończenia II wojny światowej. Od lutego 2020 r. warszawiacy mogą brać udział w wystawach, spotkaniach, koncertach, dyskusjach i pokazach filmowych odbywających się w różnych punktach miasta.

dukzb5v

Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 r. Jego siedzibę główną są zabytkowe kamienice przy Rynku Starego Miasta.

Misją instytucji jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą.

Muzeum Warszawy współtworzą Centrum Interpretacji Zabytku, Barbakan i Korczakianum. Ważną rolę kulturotwórczą spełniają jego oddziały - m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji i Muzeum Woli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v