Trwa ładowanie...

Konkurs na nowego dyrektora Muzeum Warszawy. Jest zarządzenie

Nowy dyrektor Muzeum Warszawy zostanie wyłoniony w konkursie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał stosowne zarządzenie w tej sprawie. W grudniu kończy się kadencja obecnej dyrektorki muzeum Ewy Nekandy-Trepki.

Share
Konkurs na nowego dyrektora Muzeum Warszawy. Jest zarządzenie
Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d28bbmj

31 grudnia 2020 r. kończy się ośmioletnia kadencja obecnej dyrektorki Muzeum Warszawy – Ewy Nekandy-Trepki. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na to stanowisko. Rozpoczęcie procedury konkursowej nastąpi w ciągu 60 dni od dnia wejścia w życie zarządzenia.

Ewa Nekanda-Trepka kieruje muzeum od 1 listopada 2012 r. Jak podkreśla ratusz, zarządzała instytucją w kluczowych momentach jej rozwoju.

W latach 2014-2017 dyrektor finalizowała projekt „OdNowa”. Projekt obejmował modernizację, konserwację i digitalizację zabytkowych obiektów i siedziby Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta.

d28bbmj

W maju 2017 roku organizowała uroczyste otwarcie odrestaurowanych 11 kamienic, które składają się na siedzibę główną.

Podczas trwania jej kadencji przygotowano również nową wystawę główną, składającą się z trzech części: Rzeczy warszawskie, Dane warszawskie i Dzieje kamienic.

Frekwencja w Muzeum Warszawy i jego oddziałach w 2019 r. wyniosła ponad 200 tys. osób.

Obecnie muzeum koordynuje miejski program BudujeMY!. Wraz z instytucjami partnerskimi upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy i zakończenia II wojny światowej. Od lutego 2020 r. warszawiacy mogą brać udział w wystawach, spotkaniach, koncertach, dyskusjach i pokazach filmowych odbywających się w różnych punktach miasta.

d28bbmj

Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 r. Jego siedzibę główną są zabytkowe kamienice przy Rynku Starego Miasta.

Misją instytucji jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą.

Muzeum Warszawy współtworzą Centrum Interpretacji Zabytku, Barbakan i Korczakianum. Ważną rolę kulturotwórczą spełniają jego oddziały - m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji i Muzeum Woli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d28bbmj

Podziel się opinią

Share
d28bbmj
d28bbmj