Trwa ładowanie...
d3l3bth

Konstrukcja mostu Łazienkowskiego do wymiany!

Koszt inwestycji szacuje się na 100-130 mln zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konstrukcja mostu Łazienkowskiego do wymiany!
d3l3bth

Potwierdził się czarny scenariusz. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej, że konstrukcja mostu Łazienkowskiego musi zostać wymieniona. Koszt tej inwestycji szacuje się na 100-130 mln zł.

Prezydent Warszawy dodała, że wymiana konstrukcji zostanie wykonana przy wykorzystaniu obecnych filarów. Podkreśliła też, że to najszybsze rozwiązanie i o wiele tańsze niż remont całego mostu. Prezydent potwierdziła, że ruch na moście zostanie przywrócony za kilkanaście miesięcy.

Zobacz także: Cud nad Wisłą. Zamknięto most Łazienkowski, zmniejszyło się zanieczyszczenie powietrza!

d3l3bth

W ocenie specjalistów wymiana konstrukcji będzie trwała krócej oraz będzie tańsza niż jego remont. Obecna przeprawa zbliża się już do końca terminu swojej trwałości. Wyremontowany most, według obowiązujących norm będzie miał trwałość 100 lat.

Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała jednak, że całą procedurę da się skrócić - można zlecić bez organizowania przetargu. Działania z tzw. wolnej ręki są zgodne z przepisami prawa i tak zrobimy - powiedziała. Skąd pozyska środki na remont mostu? Myślę, że przesunięte zostanie 50 mln złotych z rezerw budżetowych – stwierdziła. Będzie się także starała pozyskać środki z budżetu centralnego. Kwestią finansowania odbudowy ma zająć się Rada Warszawy na czwartkowej sesji.

Zobacz także: Rzeczniczka rządu: Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth