Trwa ładowanie...

Konsultacje PiS ws. metropolii to ściema? Wiceprezydent odwiedził punkty z wolonatriuszami

Posłanka PiS: "każdy będzie mógł się wypowiedzieć - i mieszkaniec Warszawy, i mieszkaniec gminy Legionowo"

Konsultacje PiS ws. metropolii to ściema? Wiceprezydent odwiedził punkty z wolonatriuszami
d15or6s
d15or6s

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, korzystając z mapy PiS, na której wskazano miejsca konsultacji ws. metropolii warszawskiej, odwiedził trzy z nich. Mimo iż powinni znajdować sie w nich wolontariusze, wiceprezydent nie spotkał nikogo.

- Ani na stacji metra Ratusz Arsenał, ani na stacji Nowy Świat-Uniwersytet, ani przy Centrum Nauki Kopernik nie spotkał żadnej osoby z ankietą, materiałami informacyjnymi, czymkolwiek. O żadnych konsultacjach nie słyszeli też napotkani przez niego przechodnie - czytamy na jednym z profilów Urzędu Miasta - Zdecydujmy o Warszawie. - Wygląda na to, że hucznie ogłoszone przez posłów "konsultacje" to całkowita fikcja - komentują sprawę stołeczni urzędnicy.

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt PiS ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin . Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic. Poseł Jacek Sasin (PiS), który prezentował projekt ws. metropolii warszawskiej, podkreślał w ostatnich dniach, że nie toczą się nad nim prace, a przeprowadzane są konsultacje społeczne.

Ruszyły one 24 marca - poinformowali stołeczni i mazowieccy posłowie PiS. Zapowiedzieli, że mają potrwać do połowy kwietnia. Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska stwierdziła kilka dni temu w TVP Info, że to bardzo szerokie konsultacje, "jakich do tej pory jeszcze nigdy nie było" . - Konsultacje, gdzie każdy będzie mógł się wypowiedzieć - i mieszkaniec Warszawy, i mieszkaniec gminy Legionowo, i wszystkich tych gmin, które w planach ewentualnie znalazłyby się w ramach metropolii. Nie metropolii Warszawy, ale metropolii warszawskiej - zaznaczyła Gosiewska.

Zapewniła, że konsultacje odbywają się za pośrednictwem różnych mediów - w tym strony internetowej konsultacjemetropolia.pl, gdzie zamieszczona jest ankieta i miejsca bezpośrednich spotkań z mieszkańcami. Trzy z tych miejsc odwiedził dziś wiceprezydent Olszewski..

d15or6s

- Proponuję więc posłom PiS by skończyli z całą farsą wokół Ustawy warszawskiej i wzięli się w końcu do realnej pracy nad projektem metropolii - nie w ramach pozorowanych "konsultacji", ale prawdziwej, poważnej dyskusji z mieszkańcami, ekspertami i samorządowcami - skomentował Olszewski.

d15or6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15or6s