Trwa ładowanie...

Kontrola nadzoru budowlanego. Chodzi o restaurację, w której zarwał się sufit

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie skontrolował budynek restauracji w Jankach. W sobotę zarwał się w nim podwieszany sufit. Przyczyna zdarzenia będzie znana po wykonaniu ekspertyzy technicznej zleconej przez właściciela lokalu.

Share
Kontrola nadzoru budowlanego. Chodzi o restaurację, w której zarwał się sufit
Źródło: PAP
d1lv64o

W podwarszawskim lokalu w sobotę doszło do zawalenia się podwieszanego sufitu wraz z mocowaniami. W momencie zdarzenia w środku byli goście. Nikt nie został poszkodowany. Obsługa restauracji zaproponowała pomoc medyczną, w tym wezwanie karetki pogotowia. Jednak osoby, na które spadł sufit, odmówiły pomocy.

Powiatowy inspektor w Pruszkowie Renata Bućko przekazała, że trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie stanu technicznego restauracji przy placu Szwedzkim w Jankach.

Inspektorzy z PINB w Pruszkowie pojawili się w budynku 4 sierpnia. W środku trwały prace remontowo-budowlane. "Kierownik restauracji poinformował, iż po zarwaniu się sufitu w dniu 1 sierpnia zlecono wykonanie osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane, ekspertyzy technicznej, która ma na celu wykazanie, co było przyczyną zaistniałej sytuacji" - poinformowała Bućko.

d1lv64o

Ostatni roczny przegląd budowlany w restauracji został przeprowadzony w maju. Nie stwierdzono wówczas "uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu konstrukcji", a ogólny stan budynku określono jako "zadowalający".

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1lv64o

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lv64o
d1lv64o