Trwa ładowanie...

Kontrole trwają, problemy z klimatyzacją też

Do tej pory na 1200 sprawdzonych pojazdów, w prawie 500 odnotowano uchybienia!

Share
Kontrole trwają, problemy z klimatyzacją też
d1lr1q2

Do tej pory ZTM skontrolował 1200 pojazdów. Były to przede wszystkim autobusy, z tramwajami i pociągami problemy zdarzają się dużo rzadziej. W blisko 500 odnotowano uchybienia lub nieprawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji.

Problemy wynikają z kilku powodów. Pasażerowie otwierają okna, co sprawia, że miesza się zimne powietrze z ciepłym. Kłopoty są również na krótkich trasach, bo zanim klimatyzacja wychłodzi pojazd, autobus dojeżdża do pętli. Pracownicy ZTM apelują także o używanie tzw. ciepłego guzika, który otwiera drzwi tylko wtedy, kiedy naprawdę jest taka konieczność. Zdarza się także, że kierowca specjalnie nie włącza klimatyzacji albo jest ona zepsuta, a przewoźnik jej nie naprawia. W każdym takim przypadku nakładamy dotkliwe kary finansowe na przewoźnika.*___*_

Pracownicy ZTM prowadzą kontrole sami, ale również na podstawie informacji od pasażerów. Kiedy klimatyzacja nie działa, gdy kierowca nie włącza jej lub działa ona za słabo (lub za mocno), można złożyć na niego skargę. Pasażerowie mogą zgłaszać takie problemy pod numerem infolinii (22) 194 84, za pośrednictwem strony internetowej ztm.waw.pl (zakładka kontakt) lub poprzez facebook.com/ztm.warszawa. Trzeba podać datę i godzinę, numer linii oraz numer boczny pojazdu. Zgłoszenia zdarzeń, kiedy kierowca odmówił włączenia systemu chłodzenia wnętrza pojazdu są przekazywane właściwemu przewoźnikowi, który powinien wyjaśnić sytuację i w razie potwierdzenia się zarzutów - wyciągnąć konsekwencje wobec swojego pracownika.

W czasie upałów o odpowiednie warunki muszą zadbać także przewoźnicy, których pojazdy nie są wyposażone w klimatyzację. Kierowca musi w takim wypadku otworzyć szyberdach. Jeżeli tego nie przestrzega, na przewoźnika także nakładana jest kara.

d1lr1q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lr1q2
d1lr1q2