Trwa ładowanie...

Kontrowersje wokół Parady Równości. "Nie bądź obojętny wobec jawnej obrazy Pana Boga"

W sobotę Parada, dzień wcześniej wspólna modlitwa

Kontrowersje wokół Parady Równości. "Nie bądź obojętny wobec jawnej obrazy Pana Boga"
dfszw6n
dfszw6n

13 czerwca o godz. 15.00 spod sejmu wyruszy kolejna, 15. już Parada Równości. Nie wszystkim demonstracja się podoba. Dzień wcześniej, w piątek o godz. 19.00, na pl. przed kościołem Res Sacra Miser na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się publiczna modlitwa - "Różaniec wynagradzający za grzech sodomii".

Modlitwę zorganizowała Krucjata Młodych, grupa katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają, jak sami piszą, "na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości".

- W przeddzień tzw. parady równości w Warszawie zapraszamy na publiczną ekspiację za promocję grzechu sodomskiego. Grzech publiczny wymaga bowiem publicznego zadośćuczynienia - informują na swoich stronach. - Nie bądź obojętny wobec tej jawnej obrazy Pana Boga! Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Bożej za ten grzech wołający o pomstę do nieba! - dodają na stronach wydarzenia . Wspólna modlitwa, która ma potrwać godzinę, rozpocznie się przy Krakowskim Przedmieście 62, w pobliżu figury Matki Bożej Pasawskiej.

Piętnasta w historii Parada Równości wystartuje dzień później, o godzinie 15.00. Organizatorzy zmodyfikowali trochę pierwotną trasę przemarszu tak, by przejśc obok Tęczy na pl. Zbawiciela . Spod kontrowersyjnej instalacji ruszą Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, by dojść ulicą Senatorską do pl. Bankowego. Dokładną trasę Parady znajdziecie tutaj .

Parada Równości organizowana jest od 2005 roku. Pomysłodawcy, demonstrując na ulicach stolicy domagają się realizacji kilkunastu postulatów, z których najważniejszym jest „Ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem obowiązkiem państwa”.

dfszw6n

W 2014 roku na Paradę przyszło blisko 8 tys. osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 20 tys. maszerujących. Policja poinformowała, że na trasie przemarszu mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów.

dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n