Trwa ładowanie...

Kontrowersyjny spot Fundacji Batorego. „Gdzie nie spojrzę to jakiś pedał"

"Stop mowie nienawiści, stop dyskryminacji, stop słowom, które ranią".

Kontrowersyjny spot Fundacji Batorego. „Gdzie nie spojrzę to jakiś pedał"
d4mlc1p

Fundacja Batorego wyprodukowała krótki, ale bardzo mocny film dotyczący mowy nienawiści. W kontekście wydarzeń dotyczących imigrantów, które wzbudzają dyskusję w całej Polsce, wydaje się być trafiony w punkt.

- "Jest całkiem spoko, jak na Żyda”, „A ten pedał też tam będzie?”, „Zapytaj się tego czarnucha, o co mu chodzi.” Zdarza Ci się mówić o innych w ten sposób? To nie są żarty, zaczepki ani niewinne komentarze… To mowa nienawiści. Takie słowa obrażają i mogą prowadzić do przemocy wobec osób o innym kolorze skóry, pochodzeniu, wyznaniu lub orientacji seksualnej. Stop mowie nienawiści, stop dyskryminacji, stop słowom, które ranią- czytamy pod spotem Fundacji Batorego.

Twórcy filmu zaznaczają, że autorki i autorzy komentarzy mających znamiona mowy nienawiści, będą zgłaszani do prokuratury zgodnie z art. 119 i 256 Kodeksu Karnego - "kto nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych (...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Zobaczcie:

d4mlc1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlc1p