Trwa ładowanie...

Kopernik po godzinach dla dorosłych

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie grom. Jak działają mechanizmy gier? Jak je rozpoznawać? Jak za ich pomocą interpretować rzeczywistość i jak się nimi posługiwać?

Share
Kopernik po godzinach dla dorosłych
d2ib7ce

Centrum Nauki Kopernik podbiło już serca najmłodszych warszawiaków, teraz zaś otwiera swoje drzwi dla starszych gości. Na cykliczne spotkania "Kopernik po godzinach" wstęp będą mieli tylko dorośli. Poza zwiedzaniem galerii CNK wieczór będzie się składał z krótkich (od 10 do 30 min.),* interaktywnych działań rozrywkowych, symultanicznie odbywających się w przestrzeniach galerii. * W ofercie zagadnienia ciekawe zarówno dla humanistów, jak i miłośników nauk ścisłych. Wszystko blisko życia i na czasie. Pierwszy "Kopernik po godzinach" w najbliższy czwartek o godzinie 19:00.

Tematy poszczególnych wieczorów to trochę zabawa w skojarzenia. Inspirowały nas tytuły powieści i filmów. I tak* pierwsze spotkanie poświęcamy „Grze w klasy”* - mówią organizatorzy. Bo przecież to właśnie różnego rodzaju gry stanowią podstawę naszej cywilizacji. towarzyszą nam w codziennym życiu, w pracy, podczas zakupów czy spotkań – w każdym momencie, gdy – świadomie lub nie – dokonujemy wyboru lub jest on dokonywany za nas. Jak działają mechanizmy gier? Jak je rozpoznawać? Jak za ich pomocą interpretować rzeczywistość i jak się nimi posługiwać? Podczas pierwszego wieczoru będzie można zaobserwować i doświadczać działania różnych aspektów gier, takich jak np. narracja czy mechanika, ale również gra na instrumencie czy też gra aktorska.

W programie znajdziemy m.in.

- Gra społeczna wiążąca się z teorią gier, ilustrująca problematykę dylematu więźnia
- Minilab "Pokonaj tor przeszkód Latającym Robotem"
- Gra fabularna po wystawach CNK „W co grają ludzie”
- Muzyka w wykonaniu kolektywu „Teresa i Tygrysy”
- Pokazy filmów animowanych "Gra", „Paths of hate”, "Tango", "Gierki"
- Warsztaty z ekspertami
- Spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk „Komora maszyny losującej jest pusta”

d2ib7ce

Kolejne spotkania poświęcone będą m.in. ekologii, robotyce, osiągnięciom chemii, postępom kryminalistyki czy zagadkom czasu. Wstęp: 25 zł. Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia w ramach wieczoru jest ograniczona. Rejestrować można się na stronie organizatora.

d2ib7ce

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ib7ce
d2ib7ce