Trwa ładowanie...

Korea Festival 2014

Przymierz hanbok - tradycyjny stój koreański, spróbuj ponad 20 dań, zobacz taekwondo, pomaluj koreańską maskę, spróbuj gry na tradycyjnych instrumentach

Share
Korea Festival 2014
d1ax7ke

Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie zaprasza na* trzecią edycję Korea Festival* organizowanego z okazji 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Koreą. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 21 czerwca, w godzinach 11:00-19:00 w Parku Agrykola. Wstęp wolny.Będzie można przymierzyć hanbok - tradycyjny stój koreański, spróbować ponad 20 dań, zobaczyć taekwondo, pomalować koreańską maskę, spróbować gry na tradycyjnych instrumentach,

Atrakcje:

Feel Korea:

Różnorodne ewenty przybliżające kulturę koreańską w Polsce: pokaz taekwondo, przymierzanie hanboku – tradycyjnego stroju koreańskiego, koreańska sztuka drzeworytnicza, malowanie koreańskich masek, tradycyjne instrumenty koreańskie, K-Pop Norebang, wystawa, pokaz koreańskiego filmu „Miracle in cell no.7”.

d1ax7ke

Taste Korea:

Wyjątkowa okazja, by spróbować ponad 20 dań przygotowanych specjalnie na ten dzień przez sześciu znanych szefów kuchni koreańskich restauracji Warszawy.

Discover Korea:

Wystawa najnowszych produktów znanych koreańskich firm takich jak: Samsung, LG, Hyundai, Kia.

Taekwondo
Koreańska sztuka walki, która łączy w sobie elementy samoobrony, walki oraz sportu i jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki na świecie; od 2000 roku jest też zaliczana do dyscyplin olimpijskich.

Korean Fan Dance (Buchaechum)
Buchaechum to forma tradycyjnego koreańskiego tańca nazywana tańcem radości, zwykle wykonywana przez grupę tancerek z dużymi wachlarzami w różowe kwiaty piwonii.

d1ax7ke

B.Boying
B-boying, breaking, breakdancing to nazwy tańca ulicznego. Jego wykonawcy, nazywani B-boyami, tańczą zwykle do muzyki hip-hop, funk lub beatbox'u na żywo. Obecnie jest wiele nowych trendów w muzyce breakdance, przez co ukształtowało się jej wiele odmian z różnorodnych tempem i stylem – gatunek tej muzyki bywa przez to niezwykle zaskakujący. Korea może poszczycić się wieloma tancerzami breakdance, którzy znani są na całym świecie.

Główny Koncert
Czas i data : godz. 15:00-16:20, 21 Czerwca 2014

Sorea Band
Sorea to zespół z Korei, którego motto to "Modernizacja, Popularyzacja i Globalizacja koreańskiej muzyki". Promują oni niespotykane dotąd łączenie stylów inspirowanych kulturą koreańską i światową.

Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie - zespół z Łowicza prezentujący ludową muzykę i taniec.

d1ax7ke

Hanbok Fashion Show
Hanbok to tradycyjny strój koreański. Charakteryzuje się żywymi kolorami i prostym krojem.
Projektantka So-jung Lee zaprezentuje wariacje na temat hanboków

d1ax7ke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ax7ke
d1ax7ke