Trwa ładowanie...

Koronawirus a edukacja. Już od poniedziałku nauczanie zdalne dla klas IV-VIII

Klasy IV-VIII szkół podstawowych już od najbliższego poniedziałku przejdą na nauczanie zdalne. Do szkół na zajęcia stacjonarne będą przychodzić jedynie najmłodsi uczniowie. Sprawę komentuje stołeczny ratusz.
Share
Koronawirus a edukacja
Koronawirus a edukacjaŹródło: East News, Fot: East News
d4jyoff

Ze względu na ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich tygodni rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa.

W szkołach podstawowych zmiany nastąpią już 26 października, kiedy uczniowie starszych klas zajęcia będą odbywać w swoich domach w trybie zdalnym. Szkoły ponadpodstawowe zajęcia online wdrożyły już 19 października.

Koronawirus w stołecznych placówkach oświatowych. "Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień"

Jak informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza, pomimo przestrzegania restrykcji koronawirus pojawił się dotychczas już w ponad 220 warszawskich placówkach oświatowych.

d4jyoff

"Było kilka rozwiązań do wyboru. Można było od razu we wrześniu wprowadzić nauczanie hybrydowe albo przedłużyć wakacje i opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego. Sugerowały to zarówno samorządy jak i dyrektorzy szkół. Nie wysłuchano nas. Teraz ta lawina nabrała już rozpędu i mamy kilkadziesiąt zakażeń dziennie, łącznie ponad 400. Z dnia na dzień pogarsza się też sytuacja w przedszkolach" - skomentowała sprawę Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban: "To nie jest jeszcze lockdown"

Urząd Miasta podał, że od początku nowego roku szkolnego, stolica odnotowała zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 198 nauczycieli, 178 uczniów oraz 29 pracowników administracji i obsługi. Ponadto przez COVID-19 zajęcia zostały zawieszone całościowo w 19 placówkach, a w 209 – częściowo.

d4jyoff

Na kwarantannę zostało skierowanych w sumie 2579 osób, a w tym 2109 uczniów, 415 nauczycieli i 55 pracowników administracji i obsługi.

"Oczekujemy jak najszybszego wprowadzenia obowiązkowych testów dla naszych nauczycieli i uczniów pozostających w trybie nauki stacjonarnej, ale wracających z kwarantanny oraz zwiększenia subwencji oświatowej na doposażenie szkół, uczniów i nauczycieli w komputery i laptopy. Jak na razie państwo przekazało nam środki na zakup 183 komputerów, co nie wystarczy nawet dla jednej szkoły" – dodała Renata Kaznowska.

Miasto przygotowało dla dyrekcji szkół "Warszawskie wytyczne edukacyjne - nauka w czasie pandemii" i zapowiada, że trwa obecnie opracowywanie kolejnych materiałów i poradników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jyoff

Podziel się opinią

Share
d4jyoff
d4jyoff