Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mazowieckie. Województwo na drugim miejscu [27.12.2020]

Koronawirus. Liczba nowych przypadków zakażenia w województwie mazowieckim spadła w porównaniu do tej z ostatniej doby. Potwierdzono 532 przypadki zakażenia koronawirusem, co daje Mazowszu drugie miejsce w Polsce.
Share
Koronawirus w Polsce. Drugie miejsce Mazowsza [zdj. ilustracyjne]
Koronawirus w Polsce. Drugie miejsce Mazowsza [zdj. ilustracyjne]Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski
d3li1c3

W niedzielę, 27 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 678 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

Na Mazowszu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 532 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sobotę odnotowano 741 przypadków. Liczba zachorowań jest zatem mniejsza niż ta z ubiegłej doby.

Według niedzielnych danych Mazowsze zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem nowych przypadków zakażenia.

d3li1c3

Pierwsze miejsce należy do woj. pomorskiego, gdzie potwierdzono 536 przypadków zakażenia. Trzecie jest woj. wielkopolskie z liczbą 387 przypadków.

Według niedzielnych danych ministerstwa z powodu COVID-19 zmarło 6 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 51 osób.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 1 257 799. Spośród nich zmarło 27 118 osób.

150 399 osób jest objętych kwarantanną. Natomiast wyzdrowiało 999 610 osób.

d3li1c3

Koronawirus. W niedzielę początek szczepień

W niedzielę w Polsce rozpoczął się proces szczepień przeciwko kornawirusowi. Podczas relacjonowanego na żywo wydarzenia w szpitalu MSWiA w Warszawie zaszczepiona została Naczelna Pielęgniarka tej placówki Alicja Jakubowska. Pierwszego w Polsce szczepienia na koronawirusa dokonał dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

- Dyrekcja szpitala mnie wybrała. Szczepiona jako pierwsza jest pielęgniarka, to ukłon w stronę ciężko pracujących pielęgniarek i położnych - powiedziała przed szczepieniem Jakubowska.

Następnie preparat podano dyrektorowi szpitala MSWiA profesorowi Waldemarowi Wierzbie. Po nim szczepienie przyjął jeden z ratowników, lekarka Agnieszka Szarowska oraz diagnostka Angelika Aplas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3li1c3

Podziel się opinią

Share
d3li1c3
d3li1c3