Trwa ładowanie...
d1ximn0

Koronawirus. Najnowsze dane. Spadek zachorowań na Mazowszu

W niedzielę resort zdrowia podał, że koronawirusa wykryto u 631 osób. Na Mazowszu przybyło dzisiaj 47 chorych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Raport
Koronawirus. Raport (PAP, Fot: PAP)
d1ximn0

Przez ostanie dni w Polsce diagnozowano rekordowo dużo zachorowań na COVID-19, dzienny bilans przekraczał zazwyczaj 700, a czasami 800 zachorowań. W niedzielę odnotowano spadek nowych zakażeń.

Przez pięć dni z rzędu, w tym także wczoraj, bilans nowych zachorowań na Mazowszu wzrastał. W sierpniu, znacznie częściej niż w pozostałych miesiącach trwania pandemii, liczba pozytywnych testów w kierunku koronawirusa w ciągu doby w województwie mazowieckim przekraczała sto.

Obecnie w Warszawie za osoby, które przeszły koronawirusa i wyzdrowiały, uznaje się ponad 1120 osób.

d1ximn0

Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia 27 sierpnia w czwartek zdecydowało o objęciu powiatu żuromińskiego na Mazowszu strefą żółtą. Strefa czerwona - i najwięcej dodatkowych obostrzeń - zostaje w dalszym ciągu utrzymana w powiecie lipskim.

Koronawirus w Polsce. 631 nowych zachorowań

d1ximn0

W niedzielę 30 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 631 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Tej doby z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba. To 69-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie.

Największy wzrost chorych odnotowano dzisiaj w Małopolsce, gdzie pozytywny wynik testu otrzymały 153 osoby. Województwo mazowieckie jest na szóstym miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Od początku pandemii w kraju odnotowano 65 480 zakażeń i 2 018 zgonów z powodu wirusa SARS-CoV-2. Zajętych łóżek szpitalnych pozostaje w dalszym ciągu 2 242, a 85 osób korzysta obecnie z respiratorów. Aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 85,5 tysiąca osób. Łącznie w Polsce mamy już 46 192 ozdrowieńców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ximn0

Podziel się opinią

Share
d1ximn0
d1ximn0