Trwa ładowanie...

Koronawirus. Szpital polowy na Stadionie Narodowym przyjął "pacjenta testowego"

Do szpitala na Stadionie Narodowym w środę trafił pierwszy chory. Jednak jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, jest to "pacjent testowy".

Share
Koronawirus. Szpital polowy na Stadionie Narodowym
Koronawirus. Szpital polowy na Stadionie NarodowymŹródło: Materiały WP
d2attig

Szpital na Stadionie Narodowym został otwarty tydzień temu w czwartek 29 października. Byliśmy w środku i pokazywaliśmy wówczas stadionowe wnętrza przemianowane na placówkę medyczną.

W rozmowie z TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że w  czwartek 5 listopada w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym zostanie osiągnięta zdolność operacyjna i będzie możliwość skierowania tam pierwszego pacjenta z koronawirusem.

Koronawirus. Pierwszy pacjent na Stadionie Narodowym w ramach testów

Okazało się, że pierwsza osoba trafiła do szpitala polowego już środę. Był to jednak "pacjent testowy". Według informacji reporterki TVN24, na Stadionie Narodowy odbywała się "próba generalna", co oznacza, że podczas pobytu pacjenta, personel medyczny przeszedł szkolenia stanowiskowe i zostały sprawdzone wszelkie procedury.

Koronawirus w Polsce. Dr Grzesiowski: Leczyć pacjenta pod respiratorem może tylko wykwalifikowany anestezjolog (WIDEO)

Medycy mieli przebyć drogę prowadzącą do umieszczenia "pacjenta testowego" w odpowiednim łóżku, a następnie udzielić mu pierwszej pomocy.

d2attig

Docelowo na Stadionie Narodowym ma zostać przygotowanych blisko 1 500 miejsc dla osób z koronawirusem, wymagających hospitalizacji. Znajdzie się wśród nich 100 łóżek dla intensywnej opieki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2attig

Podziel się opinią

Share
d2attig
d2attig