Trwa ładowanie...
dukzb5v

Koronawirus w kolejnym przedszkolu. Placówka na Pradze-Północ zamknięta

Koronawirus został potwierdzony u jedenego z pracowników miejskiego przedszkola na Pradze-Północ. Burmistrz dzielnicy zamyka placówkę. To kolejne już przedszkole, w którym doszło do zakażenia w ciągu zaledwie kilku dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kolejne przedszkole zamknięte
Koronawirus. Kolejne przedszkole zamknięte (PAP, Fot: PAP)
dukzb5v

Rok szkolny jeszcze się nie rozpoczął, a kolejne mazowieckie przedszkola zamykane są z powodu koronawirusa.

W poniedziałek 24 sierpnia potwierdzone zostało zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników przedszkola numer 186 "Sportusie" przy ulicy Wołomińskiej.

Koronawirus. Burmistrz dzielnicy zadecydował o zamknięciu przedszkola

dukzb5v

"W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem (SARS-Cov-2) u jednego z pracowników Przedszkola nr 186 przy ul. Wołomińskiej, informujemy o zamknięciu placówki" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie wydanym przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Koronawirus kontratakuje. Emilewicz zapewnia: nie ma rozmów o lockdownie

Władze dzielnicy podały, że budynek zostanie jak najszybciej zdezynfekowany oraz przygotowany na powrót najmłodszych mieszkańców stolicy.

dukzb5v

Natomiast jak donosi TVN Warszawa, w dalszym ciągu nie ma żadnych wytycznych z sanepidu w sprawie praskiego przedszkola. Dyrekcja czeka na informacje o dalszych losach placówki. Na razie nie wiadomo, czy personel lub podopieczni zostaną skierowani na kwarantannę.

Jest to kolejne przedszkole na Mazowszu, w którym w ciągu zaledwie ostatnich dni, potwierdzono zakażenie COVID-19. Wczoraj informowaliśmy o zarządzonej kwarantannie w przedszkolu w Kobyłce. W ubiegłym tygodniu natomiast koronawirus został wykryty w przedszkolu nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie. Placówka została zamknięta do końca sierpnia.

Koronawirus w Polsce. 548 nowych zachorowań

W poniedziałek 24 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 548 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło kolejnych 5 osób. Na Mazowszu odnotowano najniższą w ciągu ostatnich dni liczbę nowych zachorowań - przybyło 54 zakażonych.

Od początku pandemii w kraju odnotowano 62 310 zakażeń i 1 960 zgonów z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v