Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 10 podchorążych SGSP zakażonych. Wszyscy będą mieli testy

Wszystkim podchorążym ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa. W piątek zachorowanie na COVID-19 potwierdzono u 10 z nich.

Share
Koronawirus w Polsce. 10 podchorążych SGSP zakażonych. Wszyscy będą mieli testyŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1gc0m9

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna na Twitterze, podczas sobotniej odprawy, w której uczestniczył komendant główny PSP, podjęto decyzję o przebadaniu pod kątem zakażenia koronawirusem wszystkich podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

W piątek rektor-komendant uczelni nadbryg. Paweł Kępka potwierdził zakażenie koronawirusem u 10 z 16 podchorążych, którzy w niedzielę zostali odizolowani od reszty studentów. Podchorążowie mieli podwyższoną temperaturę i nie czuli smaku i węchu.

"Podchorążowie objęci są stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. Stan ich zdrowia jest dobry" - dodał rektor PGSP.

d1gc0m9

Studenci ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej mają wstrzymane przepustki i czekają na wykonanie testów. Rzecznik komendanta st. kpt. Krzysztof Batorski przekazał w sobotę, że studenci, którzy uzyskają ujemny wynik testu, będą mogli wrócić do domu.

Zobacz też: Koronawirus. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Koronawirus w Polsce. Obawy studentów

Jak powiedział w rozmowie z WP jeden ze studentów, zakażonych w szkole może przybywać.

- Do szkoły wchodzą i wychodzą z niej każdego dnia pracownicy kuchni czy administracji pracujący w systemie ośmiogodzinnym. Oni mogą do nas wchodzić, a my wychodzić nie możemy. Tak możemy zarazić się hurtowo, kilkaset osób - ocenił.

W piątek rektor placówki, nadbryg. Paweł Kępka zwrócił się z prośbą do szefa MSWIA Mariusza Kamińskiego o odwołanie z funkcji zastępcy rektora SGSP ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego.

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej przebywa na co dzień 350 studentów i 50 osób z personelu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gc0m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gc0m9
d1gc0m9