Trwa ładowanie...
dl0q88h
koronawirus

Koronawirus w Polsce. 21 zakażonych w ośrodku Caritas. Władze placówki proszą o pomoc

W Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas Archidiecezji Warszawskiej zdiagnozowano 21 przypadków koronawirusa. Placówka apeluje o pomoc w opiece nad pensjonariuszami i prosi o zgłaszanie się wolontariuszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W ośrodku Caritas w Warszawie zdiagnozowano 21 przypadków zakażenia
Koronawirus w Polsce. W ośrodku Caritas w Warszawie zdiagnozowano 21 przypadków zakażenia (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
dl0q88h

W czwartek Caritas ogłosił, że pozytywny wynik testu na COVID-19 stwierdzono u 9 pacjentów placówki znajdującej się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

O nowych przypadkach zakażenia poinformowały władze ośrodka. Według najnowszych wyników badań na obecność koronawirusa w piątek potwierdzono, że chorych jest kolejnych 15 osób.

Jako pierwsza zakażona została pielęgniarka pracująca na jednym z czterech oddziałów Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego. Kobieta zatrudniona była też w innej placówce medycznej - informuje PAP.

dl0q88h

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Poza 17 chorymi mieszkańcami ośrodka, łącznie zarażonych jest też 4 członków zatrudnionego personelu. Podjęto decyzję o tymczasowym odsunięciu ich od pracy. Dwoje z nich trafiło do szpitala.

Koronawirus w Polsce. Ośrodek Caritas prosi o pomoc

Na swojej stronie internetowej Caritas poinformował, że w placówce zaczyna brakować środków ochrony osobistej oraz osób, które mogłyby opiekować się chorymi pacjentami. Poszukuje się też "osób chętnych do pracy lub wsparcia w charakterze wolontariatu w opiece nad chorymi na zakażonym oddziale do czasu dalszych decyzji podjętych przez Sanepid względem tych chorych".

W warszawskim Ośrodku Działalności Leczniczej znajduje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum stacjonarne. Od początku wybuchu epidemii na terenie placówki pracują tam bez przerwy i całodobowo jeden lekarz, dwie pielęgniarki i czterech opiekunów medycznych.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl0q88h

Podziel się opinią

Share
dl0q88h
dl0q88h