Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Czy można iść na ryby?

Koronawirus w Polsce. Piękna pogoda za oknem i chęć zaczerpnięcia świeżego powietrza coraz częściej kusi miłośników wędkowania do wyprawy na ryby nad pobliskie jezioro. Tymczasem wprowadzone ograniczenia sprawiają, że ta forma rekreacji w dobie epidemii budzi masę kontrowersji. Czy można iść na ryby? Wiemy.

Koronawirus w Polsce. Czy można iść na ryby?Źródło: East News, fot: ZOFIA BAZAK
d4jwt46
d4jwt46

Koronawirus w Polsce. Czy można łowić ryby?

W związku z epidemią obostrzenia dotyczące przemieszczania się zostały przedłużone. Nie dotyczą one dojazdu do pracy, wolontariatu czy załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. By nie zwariować i zobaczyć zewnętrzny świat nie tylko zza okna, wędkarze coraz chętniej udają się nawet w pojedynkę nad jeziora czy rzeki. Okazuje się, że policjanci Komisariatu Rzecznego codziennie pouczają takie osoby, aby wróciły do domu. Dlaczego? Jednoznacznej odpowiedzi udzielił nam asp. sztab. Bogusław Pastryk z komisariatu rzecznego stołecznej policji.

-Nie wędkujmy! Zostańmy w domu. Wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się dotyczą także wyprawy na ryby. Sytuacje traktujemy jako rekreację, formę spędzenia wolnego czasu i nie jest to sprawa niezbędna do życia codziennego. Za naruszenie art. 54 kodeksu wykroczeń grozi do 500 złotych mandatu. W Warszawie tego problemu nie ma. Widoczny jest za to w okolicach jeziora Zegrzyńskiego lub Nowego Dworu Mazowieckiego. Funkcjonariusze kilkakrotnie już wydawali mandaty osobom przebywającym lub wędkującym nad jeziorami. Policjanci stosują się do rozporządzenia, które wymienia tylko i wyłącznie czynności niezbędne. Kategorie te są ściśle określone- powiedział Pastryk.

Dodał również, że im sumienniej i skrupulatniej będziemy przestrzegać wszelkich spływających do nas zaleceń, tym szybciej uda nam się zwalczyć koronawirusa i powrócić do normalnego życia. Epidemia nie jest odpowiednim czasem na kontynuowanie lub rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

Zakaz Wędkowania. Obostrzenia dotyczą również wędkarzy

O bezwzględnym zakazie wędkowania poinformował również Departament Rybołówstwa Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W opinii czytamy:

d4jwt46

-Należy stwierdzić, że uprawianie wędkarstwa na mocy obowiązujących przepisów jest aktualnie zabronione. Zakaz ten dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób i wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest zawiązane z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID-19- poinformował Departament.

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski o noszeniu maseczek

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jwt46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jwt46