Trwa ładowanie...

Koronawirus. W Polsce padł rekord zakażeń. Mazowsze na drugim miejscu

W czwartek resort zdrowia podał, że koronawirusa wykryto u 1 967 osób. W województwie mazowieckim przybyło dzisiaj 268 chorych. 

Share
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w PolsceŹródło: PAP, fot: PAP
das2kor

Koronawirus w Polsce. Blisko 2 000 nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby 1 967 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To najwyższy wskaźnik zachorowań w kraju od początku wybuchu pandemii. Największy wzrost chorych odnotowano dzisiaj w Małopolsce, gdzie pozytywny wynik testu otrzymało 285 osób. Mazowsze jest na miejscu drugim z wynikiem 268 chorych.

Czwartkowe dane mówią także o śmierci 1 osoby z powodu COVID-19 oraz o 29 zgonach z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami.

das2kor

Od początku pandemii w kraju odnotowano 93 481 zakażeń i 2 543 zgonów z powodu COVID-19. Zajętych łóżek szpitalnych pozostaje w dalszym ciągu 2 560, a z respiratorów korzysta 159 chorych.

Koronawirus. Ekspert wprost o działaniach resortu zdrowia: Potrzebna jest trzecia droga

W związku z błyskawicznie rosnącą liczbą chorych minister zdrowia poinformował o planowanym zaostrzeniu restrykcji obowiązujących w strefach żółtych i czerwonych. Restrykcje miałyby dotyczyć godzin otwarcia lokali gastronomicznych w miejscach, gdzie odnotowuje się najwięcej przypadków COVID-19, zmniejszenia limitu gości na imprezach takich jak wesela oraz obowiązku zakrywania nosa i ust także na powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
das2kor

Podziel się opinią

Share
das2kor
das2kor