Trwa ładowanie...
d109oev

Koronawirus w Polsce. W tym roku nie pojedziemy nad morze "Słonecznym" pociągiem

Koleje Mazowieckie podjęły decyzję o nieuruchamianiu w tym roku "Słonecznego" pociągu. Co roku dziesiątki tysięcy osób pokonywało nim trasę z Warszawy do Ustki i z powrotem. Przyczyną decyzji jest koronawirus w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W tym roku nie pojedziemy nad morze "Słonecznym" pociągiem
Koronawirus w Polsce. W tym roku nie pojedziemy nad morze "Słonecznym" pociągiem (PAP)
d109oev

Koronawirus w Polsce. "Słoneczny" nie wyjedzie na trasę

Pociąg "Słoneczny" był uruchamiany na okres wakacji nieprzerwanie od 15 lat. Niestety w tym roku zarząd Kolei Mazowieckich podjął decyzję o nieuruchamianiu połączenia między Warszawą a Ustką. Powodem jest epidemia koronawirusa w Polsce.

Pociąg w zeszłym oku przewiózł prawie 128 tysięcy pasażerów. Od początku swojego funkcjonowania przejechało się nim już ok 1,25 mln osób. "Słoneczny" zyskał swoją popularność dzięki stosunkowo niskim cenom przejazdów. Do Trójmiasta można było dojechać za 45 złotych, zaś do Ustki - stacji końcowej - za 60 złotych. Skład wyjeżdżał z Warszawy codziennie w godzinach porannych i wracał do stolicy wieczorem.

d109oev

Koronawirus w Polsce. Trudna decyzja

Przyczyną dla której w tym roku "Słoneczny" nie wyjedzie na tory jest epidemia koronawirusa w Polsce. Ograniczenia naniesione na transport publiczny powodują, że w pociągu mogłoby być zajętych tylko 50% miejsc., co z całą pewnością przyniosłoby spółce straty.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Jednak jako najważniejszy powód zarząd KM podaje bezpieczeństwo pasażerów. - W obecnej sytuacji, jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest zawieszenie kursowania „Słonecznego”. To bardzo trudna decyzja, zważywszy na to, że pociąg cieszył się bardzo dużą popularnością. Priorytetem jednak jest bezpieczeństwo naszych podróżnych. Dlatego też liczymy na ich zrozumienie – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev