Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Warszawa. XVIII Konkurs Chopinowski odwołany

Niestety, w tym roku nie usłyszymy pięknych polonezów, etiud, mazurków i nokturnów w ramach XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. O przełożeniu konkursu na 2021 rok poinformował Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koronawirus w Polsce. Warszawa. XVIII Konkurs Chopinowski odwołanyŹródło: Unsplash.com
d18i600
d18i600

Konkurs Chopinowski

Do Warszawy co pięć lat przyjeżdżają melomani z całego świata. Ich celem jest Międzynarodowy Konkurs Chopinowski, w którym o tytuł najlepszego pianisty lub pianistki rywalizują największe młode talenty pianistyczne na świecie. Pomysłodawcą konkursu był wybitny polski pedagog prof. Jerzy Żurawlew, a jego pierwsza edycja miała miejsce w 1927 roku. Warszawski konkurs jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego typu wydarzeń na świecie.

Winnym Koronawirus

Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie nam dane posłuchać mistrzowskich kompozycji Fryderyka Chopina. W obawie o bezpieczeństwo pianistów i słuchaczy dyrektor Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina, Artur Szklener w porozumieniu z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotrem Glińskim, zdecydował o przeniesieniu XVIII edycji konkursu na przyszły rok.

Nowa data Konkursu Chopinowskiego

Przyszłoroczny konkurs odbywać się będzie w dniach 2-23 października 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W komunikacie zaznaczono, iż wszyscy uczestnicy dopuszczeni do eliminacji są uprawnieni do wzięcia w nich udziału w przyszłym roku. Podkreślono także, że wszystkie zakupione bilety na przesłuchania konkursowe zachowają swoją ważność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d18i600
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18i600