Trwa ładowanie...
d4ncgej

Koronawirus w Polsce. Warszawski kościół zamknięty z powodu SARS-CoV-2

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach, należący do Zgromadzenie Księży Marianów, został zamknięty do odwołania. U jednej z osób odwiedzających dom zakonny wykryto koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Kościół na Stegnach zamknięty
Koronawirus w Warszawie. Kościół na Stegnach zamknięty (Wikimedia Commons, Fot: Adrian Grycuk)
d4ncgej

Informacja o tym, że u jednego z odwiedzających dom zakonny stwierdzono koronawirusa, dotarła do księży z zakonu Marianów w niedzielę po południu.

Osoba ta, jak tłumaczą na swoim profilu na Facebooku zakonnicy, była w domu zakonnym na Stegnach 11 sierpnia i przebywała w nim przez 9 godzin. Zapewniają jednak, że osoba ta nie odwiedziła w tym czasie kościoła parafialnego i nie odprawiała mszy.

"Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w naszym domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną, a to oznacza, że nasz dom zakonny i kościół przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz" - poinformowali zakonnicy.

d4ncgej

"Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w Mszach świętych na Stegnach" - czytamy na profilu zakonników.

W niedzielę resort zdrowia poinformował 594 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Mazowszu w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u 77 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ncgej

Podziel się opinią

Share
d4ncgej
d4ncgej