Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażona instruktorka tańca zabiera głos

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Instruktorka z jednej z popularnych szkół tańca w Warszawie poinformowała, że jest zakażona. Postanowiła ostrzec innych.
Share
Koronawirus w Warszawie. Chora ostrzega innych
Koronawirus w Warszawie. Chora ostrzega innychŹródło: East News
dp8hzgw

"Kochani! Właśnie otrzymaliśmy informację od jednej z naszych instruktorek, o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa" - poinformował klub tańca Salsa Libre na swojej stronie internetowej.

Objawy koronawirusa pojawiły się u instruktorki w czwartek.

"Wszystkie osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt przez 14 dni wstecz od tej daty są w mniejszym lub większym stopniu zagrożone. Prosimy Was w miarę możliwości o pozostanie w domu i obserwowanie ewentualnych objawów a w razie czego niezwłoczny kontakt z sanepidem" - apeluje Salsa Libre.

dp8hzgw

Sama szkoła tańca poinformowała, że przesłała już do sanepidu listy wszystkich uczestników zajęć z instruktorką Magdą prowadzonych od 27.02 włącznie, a także spis wszystkich instruktorów i pracowników szkoły, którzy mieli z nią kontakt w podanym czasie.

"Działamy ściśle wedle wytycznych, które otrzymaliśmy od sanepidu. Czekamy na dalsze instrukcje. W związku z Waszymi zapytaniami dotyczącymi samej obecności w naszej szkole w tym czasie wysłaliśmy zapytanie e-mailowe do osoby wskazanej nam do kontaktu z prośbą o przesłanie zasad postępowania w tej sytuacji" - informuje Salsa Libre.

Koronawirus w Polsce. Instruktorka tańca ostrzega

Głos w tej sprawie zabrała sama zakażona instruktorka. Powiedziała, że czuje się bardzo dobrze, objawy ma dosyć łagodne, więc nie musi przebywać w szpitalu. Mówi, że nie wie, jak zaraziła, ale mówi, że prowadziła zajęcia w szkole tańca, była też DJ-ką, "więc nie da się ukryć, że wirus w Polsce gdzieś po prostu krąż i wszyscy powinniśmy o tym pamiętać".

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp8hzgw

Podziel się opinią

Share
dp8hzgw
dp8hzgw