Trwa ładowanie...
d39ncmw

Koronawirus w Warszawie. Bez klimatyzacji, ale z otwartymi oknami. "Rozwiązanie ma pomóc w walce z epidemią"

Klimatyzacja w komunikacji miejskiej zostanie wyłączona. Pomysł ma ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Jednocześnie kierowcy i motorniczowie mają umożliwić pasażerom otwarcie okien.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. W komunikacji miejskiej połowa miejsc musi być pusta.
Koronawirus w Warszawie. W komunikacji miejskiej połowa miejsc musi być pusta. (SPL/East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d39ncmw

Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się do przewoźników, by klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej została wyłączona. Chodzi o zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w przestrzeni publicznej.

"Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wentylacji, ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji" - przekazali w komunikacie miejscy urzędnicy.

Brak wentylacji zostanie zrekompensowany odblokowaniem okien. W klimatyzowanych pojazdach ich otwarcie do tej pory było niemożliwe. Kierowcy nie muszą już utrzymywać odpowiedniej temperatury. ZTM odstąpił od tego wymogu do odwołania.

d39ncmw

Warszawa. Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

Ratusz przypomniał o wcześniejszych decyzjach, które miały ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jeszcze na początku lutego zmieniono środki do dezynfekcji pojazdów. Następnie wydzielono specjalne strefy dla kierowców. Wyłączono też "ciepłe guziki", a kierowcy muszą otwierać drzwi na każdym przystanku.

Zobacz też: Zamknięte lasy. Za złamanie zakazu zapłacisz nawet 30 tys

W dalszym ciągu istnieje możliwość zawieszenia biletu długookresowego. Można to zrobić na stronie, do której link znajduje się TUTAJ. Wystarczy podać numer karty, na której zakodowany jest bilet;

Od 25 marca obowiązują obostrzenia w poruszaniu się, na mocy których połowa miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej musi być pusta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d39ncmw

Podziel się opinią

Share

d39ncmw

d39ncmw