Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Brak miejsc w szpitalu MSWiA. Placówka wstrzymała przyjęcia pacjentów

Dyrekcja szpitalu MSWiA w Warszawie podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentów. W placówce nie ma wolnych miejsc. Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewnia, że miejsc dla chorych w stołecznych szpitalach nie zabraknie.

Koronawirus w Warszawie. Brak miejsc w szpitalu MSWiA. Placówka wstrzymała przyjęcia pacjentówŹródło: East News, fot: Jakub Kamiński
djslh60
djslh60

- Rzeczywiście szpital MSWiA w związku z dużą liczbą pacjentów poinformował o chwilowym wstrzymaniu przyjmowania pacjentów, ale mamy w odwodzie inne szpitale. Na pewno miejsc dla osób chorych na jakąkolwiek chorobę w Warszawie nie zabraknie - zapewnił rzecznik.

O decyzję dyrekcji szpitala Andrusiewicz był pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej. Placówka w połowie marca została przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny. W całej Polsce działa sieć 19 takich szpitali, których głównym celem jest walka z chorobą COVID-19.

Koronawirus w Warszawie. Cztery szpitale zakaźne

Na Mazowszu znajduje się 10 szpitali zakaźnych. W Warszawie oprócz szpitala na Wołoskiej działają trzy takie szpitale: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego na ul. Żwirki i Wigury, Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej i Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów.

Zobacz też: Tarcza antykryzysowa. Rzecznik przedsiębiorców wytyka luki

Koronawirus w Warszawie. Dane sanepidu

Według czwartkowego raportu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, w stołecznych szpitalach z podejrzeniem koronawirusa przebywa 677 osób, a 212 jest zakażonych. Jak wynika z komunikatu sanepidu, na Covid-19 w Warszawskich szpitalach zmarły 4 osoby. 5 pacjentów ozdrowiało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

djslh60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djslh60