Trwa ładowanie...
d1m0uk2

Koronawirus w Warszawie. Lekarz ze Szpitala Bródnowskiego zakażony koronawirusem

Jeden z lekarzy-gastrologów ze Szpitala Bródnowskiego został zakażony koronawirusem. Dyrektor Michał Gołaszewski przekazał, że placówka jest w stałym kontakcie z sanepidem. Na razie nie zapadła decyzja o zamknięciu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Mazowiecki Szpital Bródnowski.
Warszawa. Mazowiecki Szpital Bródnowski. (SPL/East News, Fot: Mateusz Grochowski)
d1m0uk2

Jak poinformował Dyrektor Śródmiejskiego Centrum Klinicznego Piotr Gołaszewski, jeden z lekarzy oddziału gastrologicznego w czwartek wieczorem powiadomił telefonicznie o dodatnim wyniku testu. "Przeanalizowaliśmy, kto miał z nim kontakt. Na szczęście to jest niewielka grupa osób. Pozostają pod obserwacją" - przekazał Gołaszewski

Szpital na razie nie zostanie zamknięty. "Wdrożyliśmy wewnętrzne procedury bezpieczeństwa związane za zagrożeniem koronawirusem. Czekamy na decyzję sanepidu" - zaznaczył dyrektor.

Na razie, na oddziale gastrologicznym nie będą przyjmowani nowi pacjenci. "Gastrologia jest w tej chwili zawieszona w swoim działaniu. Gdyby ktoś musiałby zostać do nas przyjęty na gastrologię, to zostanie przekierowany do innego szpitala" - dodał.

d1m0uk2

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: "Ogłaszamy stan epidemii"

Warszawa. Zakaz odwiedzin w Szpitalu Bródnowskim

Ze względu na zaistniałą sytuację wprowadzono zakaz odwiedzin obowiązujący na wszystkich oddziałach. "Prosimy rodziny oraz inne osoby o uszanowanie zakazu" - apeluje dyrektor.

d1m0uk2

W zeszłym tygodniu szpital poinformował o wstrzymaniu udzielania specjalistycznych porad ambulatoryjnych. Od 16 marca wstrzymane zostały także zaplanowane przyjęcia do oddziałów dziennych i rehabilitacyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1m0uk2

Podziel się opinią

Share

d1m0uk2

d1m0uk2