Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Miasto wstrzymuje wysyłkę zaświadczeń

Zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność będą wysyłane do warszawiaków dopiero, gdy ustąpi zagrożenie epidemiczne. Dzięki temu mieszkańcy nie będą się musieli niepotrzebnie narażać.

Share
Koronawirus w Warszawie. Miasto wstrzymuje wysyłkę zaświadczeń
Źródło: East News
dz70j1a

O decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego poinformował w środę ratusz.

- W stolicy postępujemy odpowiedzialnie i troszczymy się o bezpieczeństwo. W tym trudnym okresie nie chcemy narażać mieszkańców na niepotrzebne ryzyko i odbiór dokumentów na poczcie, dlatego całkowicie wstrzymujemy wysyłkę zaświadczeń – powiedział Trzaskowski.

Dodał, że z inicjatywą wyszły władze Śródmieścia. Prezydent wspólnie z pozostałymi burmistrzami postanowił wprowadzić takie rozwiązanie w całym mieście.

dz70j1a

Wszystkie sprawy związane z przekształceniem warszawiacy mogą załatwić później, nie martwiąc się ustawowymi terminami. Mieszkańcy nic nie stracą. Umożliwia to ostatnia uchwała Rady m.st. Warszawy. Wprowadza ona dodatkowe bonifikaty od rocznych opłat przekształceniowych za 2019 r. i 2020 r.

Zaświadczenia będą w między czasie przygotowywane. Wysyłka dokumentów zostanie wznowiona, gdy minie zagrożenie koronawirusem.

"Warszawa ma 448 tysięcy użytkowników wieczystych gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Do mieszkańców trafiły już dokumenty, dotyczące ponad 88 proc. nieruchomości, których prawo użytkowania wieczystego uległo przekształceniu w prawo własności” – przypominają władze miasta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dz70j1a

Podziel się opinią

Share
dz70j1a
dz70j1a