Trwa ładowanie...
d1boo30

Koronawirus w Warszawie. Muzea udostępniają swoje zbiory w sieci

Miłośnicy historii mają powody do radości. Warszawskie instytucje kultury udostępniają swoje imponujące zbiory w Internecie. Tym prostym sposobem możemy zwiedzać muzea bez wychodzenia z domu. Brzmi zachęcająco? Zobacz, gdzie warto się wybrać... oczywiście online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Muzea zachęcają do zwiedzania online / foto ilustracyjne
Koronawirus w Warszawie. Muzea zachęcają do zwiedzania online / foto ilustracyjne (Facebook.com, Fot: @1994pl)
d1boo30

Muzeum Powstania Warszawskiego

Nie ulega wątpliwości, że to jedno z tych miejsc, które każdy Polak powinien odwiedzić chociaż raz w życiu. Zawsze brakowało Ci czasu? To idealny moment, aby nadrobić historyczne zaległości. To hołd mieszkańców stolicy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Pozwala zrozumieć nie tylko historię Warszawy, ale również samego powstania.

Fotografie z powstania warszawskiego

d1boo30

Na facebookowym profilu możemy zobaczyć również transmisję na żywo ze zwiedzania placówki.

Muzeum Sportu i Turystyki

To właściwe miejsce dla tych z nas, którzy interesują się historią olimpizmu i sportem. Krótka historia od czasów starożytnych. W muzeum zgromadzone są również najcenniejsze pamiątki polskiego sportu.

Wirtualne zwiedzanie muzeum

d1boo30

Wystawy online

Fotoplastikon

Quizy oraz aktualności

Muzeum Życia w PRL

d1boo30

To miejsce, gdzie młode pokolenie zapozna się z przeszłością swoich rodziców, a starsze przypomni sobie jasne i ciemne strony PRL. W muzeum zobaczymy nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale również typowe sklepy czy standardowy wygląd mieszkań.

Galeria

Wycieczka zabytkowymi Nysami

Muzeum Niepodległości

d1boo30

Muzeum Niepodległości oferuje nam zwiedzanie i lekcje online Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej wraz z przewodnikiem, mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć i oprowadzaniu grup. W trakcie zajęć, prowadzący wykorzysta nowoczesne narzędzia, korzystając z prezentacji i quizów, czyniąc tym samym spotkanie o wiele bardziej angażującym.

Lekcja i zwiedzanie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum od chwili powstania zgromadziło ponad tysiąc dzieł sztuki współczesnej. Może to dobry moment, żeby przyjrzeć się im nieco bliżej? Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej udostępniania filmy tworzone przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku.

d1boo30

Muzeum online

Wystawa "Wiek półcienia"

Programy filmowe

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

d1boo30

Muzeum dla wirtualnych zwiedzających stworzyło zakładkę, gdzie publikowane są podcasty, relacje wideo, a także internetowe spacery. -W najbliższych dniach proponujemy Wam spotkania m.in. z Marianem Turskim, Agnieszką Holland, Normanem Davisem i Marcinem Wichą- czytamy na stronie.

Wirtualna podróż z Krystyną Czubówną

U króla Maciusia w Muzeum POLIN

Muzeum Łazienki Królewskie

Kwarantanna to doskonały moment, aby zwiedzić wnętrza królewskich pałaców. Co powiecie na Teatr Stanisławowski, Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwski, czy Biały Dom? Dzięki technologii to dziecinnie proste.

Zbiór dzieł

Wirtualne zwiedzanie

*Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę" *

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30