Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Ognisko koronawirusa w szpitalu Dzieciątka Jezus

Niepokojące wieści z Szpitala Dzieciątka Jezus. Placówka jest kolejnym obiektem, który stał się ogniskiem koronawirusa w Warszawie.

Koronawirus w Warszawie. Ognisko koronawirusa w szpitalu Dzieciątka JezusŹródło: Google Maps
d3v9xdy

Koronawirus w Warszawie. COVID-19 w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus

Jeszcze kilka godzin temu cytowaliśmy słowa rzecznika ministerstwa zdrowia, Wojciecha Andrusiewskiego, który przekonywał, że sytuacja w Warszawie została opanowana. Najnowsze informacje świadczą jednak o tym, że pojawiło się kolejne ognisko koronawirusa w stolicy.

W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 20 osób. Zakażeni są zarówno członkowie personelu, jak i pacjenci. Co więcej, część osób poddanych testom wciąż czeka na ich wyniki, więc liczba przypadków może w każdej chwili wzrosnąć.

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto klinikę kardiologii

Wszystkie przypadki dotyczą kliniki kardiologii, która decyzją dyrekcji została zamknięta. O sytuacji w szpitalu poinformował Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

d3v9xdy

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

"W klinice kardiologii mamy teraz 20 wyników dodatnich - dotyczą zarówno personelu, jak i pacjentów. W związku z tym, zgodnie ze wszystkimi procedurami zastosowaliśmy izolację, kwarantannę. Natomiast pacjenci, którzy mogli zostać wypisani do domów, zostali wypisani. Po zawiadomieniu oczywiście sanepidu. Przebywają w domu na kwarantannie. Pacjenci, którzy wymagali kontynuacji leczenia, a byli albo z wynikiem dodatnim, albo z kontaktu bezpośredniego zostali przewiezieni do szpitala MSWiA. Zostało pobranych więcej testów, czekamy na wyniki. Obawiam się, że ta sytuacja może być rozwojowa i tych wyników dodatnich będzie jeszcze więcej" - mówił cytowany przez Radio Eska Tomasz Krawczyk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v9xdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v9xdy