Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Metro na Woli praktycznie puste

W sobotę otwarto trzy nowe stacje metra na Woli. W dniu otwarcia na stacjach było niemal pusto. Warszawiacy zastosowali się do próśb władz miasta i pozostali w domach.

Share
Koronawirus w Warszawie. Metro na Woli praktycznie puste
Źródło: Materiały prasowe, fot: Urząd Miasta Warszawa
dtljmor

W sobotę uruchomione zostały trzy nowe stacje drugiej linii metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

W pierwszym dniu funkcjonowania ze stacji skorzystało niecałe trzy tysiące osób – poinformowała rzecznik ratusza Karolina Gałecka. Dla porównania we wrześniu, kiedy otwierano nowe stacje na Pradze Północ i Targówku pasażerów było ponad 42 tysiące.

- Pierwszego dnia na trzech wolskich stacjach do godz. 20.00 podróżowało 2 797 osób. We wrześniu, kiedy otwierano stacje na Pradze i Targówku, przez cały dzień, nowy odcinek odwiedziło 42.439 pasażerów – napisała na Twitterze Gałecka. Podziękowała też warszawiakom, że tym razem zostali w domu.

dtljmor

Ze względu na epidemię koronawirusa władze miasta postanowiły przeprowadzić otwarcie nowych stacji metra bez żadnej ceremonii.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski przed otwarciem apelował do mieszkańców, aby powstrzymali się od oglądania stacji i pozostali w domach.

Apele przyniosły zamierzony skutek. W sobotę rano na nowych stacjach było niemal pusto. Do metra wsiadały pojedyncze osoby.

Wolski odcinek metra składa się z trzech stacji, trzech wentylatorni oraz łączących je tuneli. Druga linia metra została wydłużona o 3,4 kilometra. Prace budowlane trwały 38 miesięcy. Przejazd metrem ze stacji Trocka w głąb Woli zajmie niewiele ponad dwadzieścia minut.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dtljmor

Podziel się opinią

Share
dtljmor
dtljmor