Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Strażnicy miejscy wpierają harcerzy w niesieniu pomocy

Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej pomagają harcerzom ZHP Warszawa - Żoliborz w dostarczeniu maseczek ochronnych do potrzebujących z domu dziecka i domu opieki społecznej.

Koronawirus w Warszawie. Strażnicy miejscy wpierają harcerzy w niesieniu pomocyŹródło: Unsplash.com
dqwssxz

Wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa druhowie postanowili, że ich podopieczni włączą się w akcję szycia maseczek ochronnych. Jednymi z pierwszych beneficjentów harcerskiej pomocy, byli strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego Straży miejskiej, działający na terenie Bielan i Żoliborza.

Strażnicy Warszawy przyłączyli się do Harcerzy

Podarunek bardzo szybko obudził w strażnikach chęć odwzajemnienia pomocy. Postanowili, że wesprą harcerzy poprzez dostarczanie maseczek do potrzebujących - dzięki temu ZHP może zaoszczędzony czas przeznaczyć na uszycie większej liczby maseczek. Funkcjonariusze dostarczyli już 1400 maseczek do Domu Dziecka "Nasz Dom" w al. Zjednoczenia i do Domu Pomocy Społecznej na ulicy Tułowickiej. Strażnicy zadeklarowali chęć pomocy przy następnych transportach.

Harcerze z Żoliborza z pomocą lokalnych firm, ochotników i społeczników, uszyli już 13 tysięcy maseczek w ramach akcji #StołeczneSzycieMaseczek. Cała Chorągiew Warszawska licząca 27 hufców szacuje liczbę uszytych maseczek na około 250 tysięcy. Do strażników z V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, dzięki ofiarności młodych warszawiaków z ZHP, trafiło blisko 1500 maseczek ochronnych.

dqwssxz

To kolejny przykład wielkoduszności warszawiaków, którzy od samego początku epidemii koronawirusa solidaryzują się z potrzebującymi i wspierają pracowników ochrony zdrowia oraz służ odpowiedzialnych za zwalczanie epidemii.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqwssxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwssxz