Trwa ładowanie...
d2ye6fj

Koronawirus w Warszawie. Zamek Królewski zostanie podświetlony na niebiesko

Koronawirus. Warszawa podziękuje medykom w wyjątkowy sposób. W geście wdzięczności pracownikom służby zdrowia, Zamek rozświetli niebieska iluminacja. Akcja rozpoczyna się w niedzielę 5 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Warszawa w geście wdzięczności podświetli Zamek na niebiesko/ foto ilustracyjne wyk. 2020-03-16
Koronawirus. Warszawa w geście wdzięczności podświetli Zamek na niebiesko/ foto ilustracyjne wyk. 2020-03-16 (East News, Fot: WOJTEK LASKI)
d2ye6fj

Koronawirus. Warszawa wdzięczna medykom

-Zamek Królewski w Warszawie włącza się do akcji wyrażania wdzięczności i okazania wsparcia pracownikom służby zdrowia, zmagającym się ze skutkami zakażeń koronawirusem, ratującym zdrowie i życie wielu spośród nas, nierzadko z narażeniem własnego- mówi Izabela Witkowska, kierowniczka biura prasowego Zamku Królewskiego.

Od niedzieli 5 kwietnia przez trzy kolejne dni o godz. 19 na kolor niebieski podświetlane będą stopniowo kolejne części fasady Zamku Królewskiego. 5 kwietnia- od strony Wisły, 6 kwietnia- od strony Trasy W-Z i 7 kwietnia, w Dniu Pracownika Służby Zdrowia- od strony placu Zamkowego. Oprócz tego w niedzielę o godz. 21. w jednym z okien Zamku widocznych z Wisłostrady rozbłyśnie świeca, zgodnie z pomysłem zainicjowanym przez Andrzeja Pągowskiego.

d2ye6fj

-Poprzez symbolikę gmachu, którego losy tak silnie są splecione z losami narodu i kraju, Zamek Królewski w Warszawie pragnie podkreślić znaczenie więzi społecznych i solidarności w obliczu ogarniającego nas kryzysu i poczucia utraty bezpieczeństwa- dodaje Witkowska.

Dodajmy jeszcze, że akcja wsparcia medyków przez Zamek Królewski w Warszawie" w sieci promowana jest z hasztagiem #Dziekujemypokrólewsku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:Koronawirus wymusił zwolnienia. Bezrobocie rośnie w gigantycznym tempie

d2ye6fj

Podziel się opinią

Share

d2ye6fj

d2ye6fj