Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zamknięte parki, lasy, bulwary i plaże

Od środy, 1 kwietnia Warszawa zamyka ogrodzone tereny zieleni. Oznacza to zakaz wstępu do parków, lasów, bulwarów, plaż, zieleńców, promenad, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich.

Koronawirus w Warszawie. Zamknięte parki, lasy, bulwary i plażeŹródło: Materiały prasowe, fot: Urząd Miasta Warszawa
d2uwdj4
d2uwdj4

Ratusz zamyka do odwołania ogrodzone tereny zielone. Wszystko aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Władze miasta apelują również do mieszkańców o niekorzystanie z terenów rekreacyjnych.

W związku z rządowymi obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii, warszawiaków obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich. Niedostępne dla odwiedzających będą również warszawskie lasy.

Mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Jak przypominają władze miasta, parki, zieleńce, ogrody działkowe i obszary łęgów zajmują 11,2 proc. powierzchni Warszawy. Lasy miejskie zajmują kolejne 15,5 proc. W stolicy znajduje się 88 parków oraz 258 skwerów i zieleńców. Z tego 1022 ha należy do miasta.

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, od środy, 1 kwietnia zamknięte zostaną tereny ogrodzone o łącznej powierzchni 9,42 ha.

W pozostałych miejscach, również na plażach i bulwarach, pojawią się plakaty informujące o zakazie wstępu. Tereny zieleni będzie kontrolować Straż Miejska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2uwdj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uwdj4