Trwa ładowanie...
d9ht2xi

Koronawirus w Warszawie. Zarażony mężczyzna poszedł po alkohol

W poniedziałek ze szpitala MSWiA na ulicy Wołoskiej oddalił się mężczyzna, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem. Poszedł do sklepu po alkohol. Teraz sprawą zajmie się policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Warszawa. Ze szpitala MSWiA oddalił się mężczyzna zarażony koronawirusem.
Koronawirus. Warszawa. Ze szpitala MSWiA oddalił się mężczyzna zarażony koronawirusem. (East News)
d9ht2xi

Mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem oddalił się sam ze szpitala na Wołoskiej. Udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. W sklepie przebywały wówczas dwie osoby. Ustalana jest tożsamość jednej z nich. Policja podkreśla, że w tym przypadku obowiązuje zasada "zero tolerancji".

W jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności – oceniają funkcjonariusze.

- Policjanci wczoraj otrzymali informacje o oddaleniu się jednego z pacjentów. Początkowo jednak znaleźli mężczyznę na terenie szpitala. Na tym jednak nie zakończono czynności. Policjanci nie odpuścili ustalając, że wcześniej mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. Niestety w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby. Ustalane są dane jednego z klientów. Z naszej strony działania mogą być tylko jedne: „Zero tolerancji”. Czynności prowadzimy w kierunku art 165 kk, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności – przekazał Wawalove rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

d9ht2xi

Koronawirus. Warszawa. Policja poszukuje 30-letniego mężczyzny

Teraz mokotowscy policjanci oraz służby sanitarne poszukują mężczyzny, który przebywał w sklepie z alkoholem i mógł mieć kontakt z zarażonym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 marca, ok. godz. 17.20 w sklepie „Kamyk Alkohole” przy ul. Wołoskej 78.

Mężczyzna wszedł do sklepu za 61-latkiem ubranym w siwo-czarną bluzę i charakterystyczną czerwoną czapkę. Mężczyzna ten proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II pod numerem 22 603 92 50 albo numerem 112.

d9ht2xi

Poszukiwany ma około 30-35 lat i ciemne, krótko ostrzyżone włosy. Ubrany był w czarną kurtkę i granatowe jeansy. Miał na sobie czarny plecak. W trakcie zakupów cały czas spoglądał na swój telefon. Kupił jedną puszkę napoju i wyszedł. W tym czasie w sklepie był zakażony mężczyzna, z którym poszukiwany mężczyzna się mijał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d9ht2xi

Podziel się opinią

Share
d9ht2xi
d9ht2xi