Trwa ładowanie...

Koronawirus w żłobku i w liceum w Otwocku

Koronawirus został wykryty u jednej z pracownic Żłobka Miejskiego w Otwocku. Pozytywny wynik testu otrzymała także uczennica Liceum im. Słowackiego. Łącznie na kwarantannę trafiło ponad 200 osób.

Share
Koronawirus w żłobku i w liceumKoronawirus w żłobku i w liceumŹródło: PAP, fot: PAP
d25zf4f

Minęły zaledwie dwa tygodnie nauki w nowym roku szkolnym, a nieustannie rośnie liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa w placówkach oświatowych w województwie mazowieckim.

Koronawirus w Zespole Szkół Nr 1 w Otwocku

Jak informuje lokalny portal Linia Otwocka, w poniedziałek 14 września rodzice uczniów z liceum w Zespole Szkół Nr 1 w Otwocku, zostali powiadomieni o wykryciu zakażania wirusem SARS-CoV-2 u jednej licealistki.

d25zf4f

Dziewczyna miała bardzo źle się poczuć kilka dni temu podczas lekcji matematyki. Zrobiony w weekend test w kierunku koronawirusa potwierdził diagnozę. Kwarantanną zostali objęci uczniowie oraz wszyscy nauczyciele, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorą dziewczyną.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi. "W marcu-kwietniu będzie dostępna dla Polaków"

Koronawirus w miejskim żłobku

Ponadto dodatni wynik testu na koronawirusa otrzymała wychowawczyni ze Żłobka Miejskiego przy ulicy Wroniej w Otwocku.

"Mimo stosowania się do wszystkich procedur i częstej dezynfekcji pomieszczeń, sprzętów, zabawek, placu zabaw, a także zachowania dystansu między grupami dzieci, w naszym żłobku pojawił się wirus" – przekazała dyrektor placówki Małgorzata Freliszka, cytowana przez portal Linię Otwocka.

d25zf4f

Kwarantanną w tym przypadku zostało objętych 20 dzieci oraz 4 wychowawców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25zf4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zf4f
d25zf4f