Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa odracza firmom opłaty za użytkowanie wieczyste

Z powodu pandemii koronawirusa wielu warszawskich przedsiębiorców zostało objętych zakazami i ograniczeniami. W związku z tym stolica postanowiła wykorzystać dostępne narzędzia i odroczyć firmom również płatności za użytkowanie wieczyste.

Koronawirus. Warszawa odracza firmom opłaty za użytkowanie wieczysteŹródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak
d4h45pf
d4h45pf

Koronawirus w Warszawie. Stolica odracza przedsiębiorcom opłaty za użytkowanie wieczyste

– Nie dysponujemy tak szerokimi możliwościami wsparcia, jak rząd czy parlament. Dlatego powinniśmy maksymalnie wykorzystać dostępne nam narzędzia i wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców, również poprzez przesunięcie innych płatności – wyjaśnia Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Miasto proponuje odroczenie przedsiębiorcom płatności z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste na okres do trzech miesięcy, nawet do 30 czerwca 2020 r. Odpowiednie pismo trafiło już do wszystkich dzielnic, tak by miały możliwość skorzystania z tej formy wsparcia dla lokalnych firm. Możliwość przesunięcie płatności opłaty przewiduje ustawa, która przez Sejm przegłosowana została 28 marca 2020 r.

Warszawa wspiera lokalnych przedsiębiorców

Miasto oferuje lokalnym przedsiębiorcom szereg rozwiązań, które mogą ułatwić im przetrwanie stanu epidemii. Należą do nich m.in. obniżki czynszów w lokalach, ulgi w spłacie zaległości, pomoc najemcom ogródków gastronomicznych czy bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne.

-Przypomnijmy, stolica w zeszłym tygodniu wprowadziła program wsparcia dla firm, które w związku z epidemią koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji – utraciły klientów, zlecenia, dochody, zostały zmuszone do zawieszenia działalności. Pakiet zawiera rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorcom przetrwanie najgorszego okresu- czytamy na stronie stołecznego ratusza.

d4h45pf

Zobacz także:Pierwszy polski test na koronawirusa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h45pf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h45pf